Ana SayfaDedikoduİstanbul'un 3. Apple Store'u

İstanbul’un 3. Apple Store’u

Yurtdışı kaynaklara göz gezdiren okuyucularımız fark etmiş olabilirler. Apple haberleri yapan bazı sitelerde İstanbul’un üçüncü Apple mağazasından bahseden haberler geçiyor.

Üçüncü mağazanın Asya tarafındaki Emaar Square Alışveriş Merkezinde yer alacağına ilişkin bu haberleri ise Elma Dergisi okuyucuları zaten 2014 yılından beri biliyor. Hatırlayamayanlar veya yeni aramıza katılan okuyucular 12 Haziran 2014 tarihinde yayınladığımız Apple’ın İstanbul’daki Üçüncü Mağazası: Emaar Square başlıklı habere bakabilirler.

Emir Square AVM

İlgili haberimizin yayınladığı dönemde Zorlu Center Apple Store açılmış, Akasya AVM ‘deki mağaza ise henüz açılmamıştı.

Üçüncü mağaza, İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan Emaar Square’da yer alacak ve yaşam merkezinin tanıtım görsellerine bakınca Zorlu Center’daki ilk mağaza ve Akasya AVM’de açılacak olan ikinci Apple Store’dan çok daha güzel bir tasarıma sahip olacağa benziyor.

O günkü yazımızda da tarih henüz belli değildi. Hatta 2015 yılına kadar diğer mağazaları da bekliyorduk fakat Apple’ın geçen günkü çeyrek sonuçlarında Tim Cook’un da değindiği küresel ekonomik olumsuzlukların bu planları geri plana attığını fark etmek güç değil.

Neticede Emaar Square Apple Store ile ilgili söylentiler yeniden alevlendi. Bu kez Apple’ın yeni mağaza için olduğunu düşündüğümüz personel ilanları da konuyu desteklemekte. İçinde bulunduğumuz 2016 içinde, muhtemelen yıl sonuna doğru İstanbul’un üçüncü Apple Perakende mağazasının açılması oldukça büyük bir ihtimal. Türkiye’deki diğer mağazalar ile ilgili ise henüz bir gelişme bulunmuyor.

Apple’ın kendi tasarrufundaki planların tarih vs bilgileri her zaman tutarlı olmasa da Elma Dergisi okuyucularının gelişmeleri diğerlerinden daha erken öğrendiğini bir kez daha görmüş olduk. Gelişmeleri mümkün olduğunca erken olarak sizlere aktarmayı sürdüreceğiz. Facebook veya Twitter hesaplarını da henüz eklemediyseniz şimdi tam zamanı…

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Son Yazılar