Ana SayfaApple BlogApple AC Priz Adaptörü Değiştirme Programı

Apple AC Priz Adaptörü Değiştirme Programı

Apple, Mac ve bazı iOS cihazları ile birlikte gönderilen priz adaptörlerinin sorun çıkartabileceğini, bir değişim programı ile duyurdu. Apple cihazları kullanan tüm Elma Dergisi okuyucularının yönergeleri izleyerek sahip oldukları adaptörleri kontrol etmeleri için uyarıyoruz.

Apple; Kıta Avrupası, Avustralya, Yeni Zelanda, Kore, Arjantin ve Brezilya’da kullanılmak üzere tasarlanan iki uçlu Apple AC priz adaptörlerinin çok nadiren de olsa kırılabileceğini ve dokunulduğunda elektrik çarpması riski yaratabileceğini belirlemiştir. Bu priz adaptörleri 2003 ile 2015 yılları arasında Mac’lerle ve belirli iOS aygıtlarıyla gönderilmiş olup ayrıca Apple Dünya Seyahati Adaptör Kiti’nde de bulunmaktaydı.

Müşteri güvenliği her zaman Apple’ın birinci önceliğidir. Bu nedenle, etkilenen priz adaptörlerini kendi isteğimizle, baştan tasarlanan yeni bir adaptörle ücretsiz olarak değiştirmeye karar verdik. Müşterilerin aşağıdaki işlemi uygulayarak etkilenen tüm parçaları değiştirmelerini öneriyoruz.

Not: ABD, Birleşik Krallık, Çin ve Japonya’da kullanılanlar dahil olmak üzere diğer priz adaptörleri ve Apple USB güç adaptörleri bu programdan etkilenmez.

Priz adaptörünüzü belirleme

Adaptörünüzü aşağıdaki resimlerle karşılaştırın. Kapsamdaki priz adaptörlerinde, Apple güç adaptörünün takıldığı iç yuvada 4-5 karakterlik bir kod vardır veya hiç karakter yoktur. Yeniden tasarlanan adaptörlerin yuvasında 3 harfli bölge kodu bulunur (EUR, KOR, AUS, ARG veya BRA).

Ekran Resmi 2016-01-28 17.49.39

Not: Listelenmiş olan ülkeler ve bölgeler, ilgili adaptör için desteklenen konumlara ait bazı örneklerdir. Adaptörler listede bulunmayan başka ülkelerde de kullanılabilir.

Değiştirme İşlemi

Adaptörlerinizi size yakın bir Apple Store‘da veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı‘nda değiştirin. Değişim işleminin parçası olarak Mac, iPad, iPhone veya iPod aygıtınızın seri numarasını doğrulamamız gerekir, bu nedenle lütfen seri numaranızı önceden bulun. Aygıtınızın seri numarasını kolayca bulabilirsiniz.

Dünya Seyahati Adaptör Kiti satın alan müşteriler etkilenen parçalarını değiştirmek üzere yukarıdaki seçeneklerden birini kullanmalıdır.

 

Ek Bilgiler

Bu program yasal haklarınızı veya garanti çerçevesindeki haklarınızı etkilemez.

Bu sorun nedeniyle yapılan değişim için ödeme yaptığınızı düşünüyorsanız para iadesiyle ilgili olarak Apple ile iletişime geçin.

Apple ürünleri ile birlikte Apple güç adaptörlerini, kabloları ve ördek başlı adaptörleri kullanma hakkında daha fazla bilgi alın.

2 YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Muhsin
Muhsin
8 yıl önce

Mehmet Bey bu duyuru apple tarafından yapıldı ancak yetkili satıcılar (En azından benim olduğum yerdeki Pupa) hiç bir şey bilmiyor. bana direk arızalı ürün muamelesinden bahsediyor. Apple’ın ilanından bile haberi yok. Bu servisler nasıl değişim yapacak?
Apple’ın ilanda verdiği linkten seri numarası ile giriş yapıp destek ile iletişim randevusu almaya çalıştım, ürününüz destek sürecinin dışında diyor. Ama ilan da kapsam olarak 2003-2015 arası deniliyor. herşey bir muamma
Bir de ilan metninde tam olarak açık olmayan kısımlar var. Sadece ördek başı denilen kısım mı değişime tabi yoksa AC Kablosu da değiştirilecek mi?
Eminim siz servis elamanlarından daha fazla bilgi sahibisinizdir. Bizleri nasıl olacağı konusunda aydınlatırsanız sevinirim.

Mehmet Avincan
8 yıl önce
Reply to  Muhsin

Muhsin Bey henüz çok yeni olduğu için yetkili servis noktalarının durum hakkında bir bilgisi olmaması ülkemizde artık normal(!) karşılanıyor maalesef. Bir iki gün başlayacaktır hepsi. Sadece “ördek başı” olarak bahsettiğiniz kısım değişecek. Konu ile ilgili olarak yakınımızdaki noktalar ile bağlantıdayız. Güncelleme olarak mutlaka detaylarını ve yorumlarımızı yazacağız.

Son Yazılar