iPad Air 3 Mart Ayında 4K Ekran ve 4GB’a Kadar Ram İle Gelebilir

-

Mart ayı yaklaştıkça, etkinlikte tanıtılması muhtemel ürünler için de söylentiler artmaya devam ediyor. Digitimes’ın raporuna göre Tayvanlı tedarikçilerden General Interface Solutions ve TPK, üçüncü nesil iPad Air’a ait 4K ekran üretimini sürdürüyor.

Aynı kaynaklar, 4K çözünürlükteki dokunmatik ekran ile gelecek olan 9.7 inç boyutlu tabletin 4 GB RAM ve geliştirilmiş pil ömrü ile 2016’nın ikinci çeyreğinde seri üretime geçeceğini söylüyorlar.

Öte yandan raporda, üretim zorlukları nedeniyle bu boyutlardaki bir ekranda, iPhone 6s ve 6s Plus modellerindeki 3D Touch özelliği gelemeyeceğinin vurgulandığını belirtelim.

Daha önce iPad Air 3’e ait olduğu öne sürülen bir çizim yayınlanmış ve bu çizimde Led flash yanında iPad Pro modelindeki gibi dört hoparlör bölümü görünmüştü.

ipad-air-3-plans-ipad-7

A9 veya A9X işlemci, Smart Connector ve geliştirilmiş kamera ise iPad Air 3’te bulunması beklenen diğer özellikler. KGI Securities analisti Ming-Cpi Muo’ya göre Apple, iPad Air 3’ü 2016’nın ilk yarısı içinde satışa sunacak (muhtemelen Mart – Nisan).

Etkinlikte sadece iPad Air 3 olmayacağı, 4 inçlik yeni bir iPhone modeli ile birlikte Apple Watch güncellemelerinin de tanıtılacağı konuşuluyor.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.