Apple, California Theatre’ı 23 Ekim etkinliği için hazırlamaya başladı

Apple’ın “iPad Mini” tanıtımını gerçekleştirmesi beklenen 23 Ekim etkinliğine yaklaşık bir gün kala, toplantının yapılacağı San Jose’deki California Theatre’da hazırlıklar başladı. Apple logolu renkli posterler ile süslenen yapı’dan ilk fotoğraflar da ulaşmaya başladı.


“Göstereceğimiz birkaç şey daha ver” yazılı bir davetiye ile basına duyrulan etkinlikte 7.85″ boyutlu yeni bir iPad, yenilenmiş Mac’ler ve iBooks 3.0’ın tanıtılması bekleniyor.

Apple’ın ardından bu ay 29 Ekim’de Google ve Microsoft’un da etkinlik düzenleyeceği, Google’ın yeni tablet ve telefonlar, Microsoft’un ise Windows Phone 8 ile öne çıkması bekleniyor.

iPad mini haricinde 13″ Retina Ekranlı MacBook Pro, benim kişisel olarak bu etkinlikten en çok beklediğim ürün olacak. Birkaç gün önce basına sızan görüntülerin verdiği bilgiye dayanarak oldukça keyifli kullanıma sahip, oldukça ince ancak MacBook Air’den çok daha güçlü ve Retina ekran ile süslenmiş bir MacBook Pro, özellikle bilgisayarını taşımak zorunda olan ancak MacBook Air’den daha fazlasını isteyenler için biçilmiş kaftan.

iPhone 5 ve yeni iPod ailesi ile tanıştığımız  küçük bağlantı arabirimi Lightning’in eklenmesi ile küçük bir revizyon geçirmesi beklenen iPad de kafaları karıştırmış durumda. Sadece bağlantı arabiriminin değiştirilmesinin söz konusu olabileceği gibi daha az ısınmasını sağlayacak bir yenilik veya daha güncel bir donanım da eklenebilir. Eğer bu dedikodu gerçekleşirse satışta olan Retina ekranlı iPad’lerin “eski” olarak nitelendirilmesi bile ürüne yeni sahip olanların oldukça canını sıkacaktır. Apple, bu kadar erken bir donanım güncellemesi yapar mı bilinmez ama sadece Lightning ile güncellenirse değişen bir şey olmayacak.

Tüm bu soruların önümüzdeki etkinlikte cevaplanmasını bekliyoruz. Apple’ın 23 Ekim’de düzenleyeceği etkinlik Türkiye saati ile 20.00’de başlayacak ve Elma Dergisi’nden canlı olarak aktarılacak.

Tagged With: , , , ,