Ana SayfaGüncellemeApple iOS 10.3 beta 2 ve macOS 10.12.4 beta 2 Halka Açık...

Apple iOS 10.3 beta 2 ve macOS 10.12.4 beta 2 Halka Açık Sürümü Yayınlandı

Apple geçtiğimiz günlerde geliştiricilere yayınlanan iOS 10.3 beta 2 ve macOS 10.12.4 beta 2 sürümlerini dün itibariyle halka açık olan beta programı aracılığıyla gönüllü kullanıcılara sundu. Yeni sürümlerin, bir önce ki beta sürümü ile karşılaştırıldığında sadece hata düzeltme ve küçük iyileştirmeleri barındırdığı belirtiliyor.

Fakat iOS 10.3 ile macOS 10.12.4 kaput altında ciddi yeniliklerle geliyor. Yeni sürümler artık Apple’ın geliştirdiği bir Apple Dosya Sistemi – APFS’yi kullanıyor. APFS dosya sistemi artık günümüzün standartları düşünülerek geliştirildiği için çok daha iyi bir disk – dosya şifreleme desteği sunuyor. Bunun yanında, artık iPhone, iPad dışında neredeyse bütün Mac cihazları da flaş tabanlı depolama birimleri – Katı Hal Sürücüsü kullandığı için yeni dosya sistemi buna göre dizayn edilerek bekleme sürelerinde önemli iyileştirmeler gerçekleştirilmiş.

Diğer yeniliklere baktığımızda artık macOS 10.12.4’te Night Shift özelliği bulunuyor. Night Shift, geç vakitlerde ekranın yaydığı mavi ışığı kısan ve geçen sene iOS 9.3 ile birlikte kullanıcılara yayınlanan bir özellik. Ayrıca iOS 10.3 ile birlikte kaybolan AirPods kulaklıklarınızı bulmak için yeni bir uygulamayı içinde barındırıyor ve cihazlarınızdan herhangi birisine bağlı olduğunda AirPods kulaklığınızı bulmanıza imkan tanıyor.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Son Yazılar