Ana SayfaApple BlogBeatsX Kulak İçi Kulaklıklar Çok Yakında Ülkemizde Satışa Çıkıyor.

BeatsX Kulak İçi Kulaklıklar Çok Yakında Ülkemizde Satışa Çıkıyor.

Apple geçtiğimiz yıl Eylül ayında iPhone 7 lansmanının gerçekleştiği etkinlikte, cihazda kulaklık jakı yer almaması sebebiyle kablosuz dört yeni kulaklık tanıtmıştı. Bu kulaklıkların ortak yönü ise Apple’ın kablosuz kulaklık çipi W1 ile gelmesiydi. W1 çipi sayesinde iOS ve Mac cihazlarıyla hızlıca eşleştirme, daha uzun pil ömrü ve daha uzun menzile sahip bir kulaklık ortaya çıkıyor. Bu ürünlerden sadece bir tanesi Apple’ın kendi markası üzerinden tanıttığı AirPods kablosuz kulaklıktı ve tanıtımı yapılan diğer kulaklıklar ise firmanın Beats markası üzerinden tanıtılmıştı.

Bu ürünlerden olan BeatsX kulak içi kulaklık, benim dikkatimi çeken ve beklemeye değer olarak gördüğüm tek modeldi diyebilirim. Sebeplere gelirsek, bu ürünün diğer modeller ile karşılaştırdığımızda birkaç yönü ile ayrılması benim dikkatimi çekmişti. İlk olarak kulaklığın fiyatı Apple W1 çipini barındıran diğer ürünler arasında en ekonomik olanıydı ve AirPods’un aksine kulak içi kulaklık olması ile dikkat çekmişti. İkincisi, cihazın şarj arayüzü için Lightning girişi kullanılıyordu ve bu bir iOS cihazı kullanıcısı olan benim için bu çok büyük bir avantaj demekti. Üçüncüsü ise AirPods’un aksine iki kulaklık arası kablo ile bğlıydı ve tek kulaklığın kaybolma sorunu bulunmuyordu. Tabi ki, Apple artık beni şaşırtmayarak ürünün daha hazır olmadığını belirtti ve satışa çıkış tarihini tam dört ay erteledi. Ekim ayında satışa çıkacağı belirtilmişti fakat bilinmeyen bir sebepten dolayı satışa çıkış tarihi Apple tarafından Şubat ayına ertelendi.

Gün çattı, geldi. Şimdi ise Apple tarafından yapılan açıklamaya göre, BeatsX, 10 Şubat tarihinde ABD’de satışa çıkıyor. BeatsX, Apple Online Store ve Apple Store’lara ek olarak Best Buy gibi perakende teknoloji mağazalarında bu tarihten itibaren edinilebilecek ürün bu ay içerisinde de ülkemizde satışa sunulacak. Ürün ülkemizde ise Apple Online Store’da 699₺ fiyat etiketine sahip ve ABD’den sonra çok kısa bir süre sonra ülkemizde de alınabilir hale gelecektir. Satışa çıktığında bir tane edinip bir süre inceleyerek sizi bilgilendireceğimizden emin olabilirsiniz.

1 Yorum

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hakan
Hakan
6 yıl önce

alıp test edebildinizmi.aldıysanız tavsiya eder misiniz?

Son Yazılar