Ana SayfaApple BlogApple, iPhone 7 ile Birlikte Yeni Aksesuarlar ve AirPods

Apple, iPhone 7 ile Birlikte Yeni Aksesuarlar ve AirPods

iphone7plus-iphone7-and-airpods-34l_pr-print

Bugün ki etkinliğe baktığımızda, Apple için son senelerdeki etkinliklere nazaran çok daha büyük bir yoğunluk vardı. Bu aslında tanıtılan yeni ürün sayısından çok yeni ürünlerde ki küçük/ufak çapta gördüğümüz çok fazla yeniliğin olmasından kaynaklanıyor. iPhone 7’de muhtemelen (tamam, zaten biliyordunuz) bildiğiniz üzere 3.5mm kulaklık jakı bulunmuyor. Apple’ın bu eksikliği sunuşu ise 3.5mm kulaklık jakından kalan bu alanın çok önemli olduğu ve yeni Home/Ana Ekran tuşunun gerçekleşmesini mümkün kılan bir takım parçaların bu alanda yer aldığını belirtmesi.

mmx62

iPhone 7’nin kutusuyla birlikte yine EarPods kulaklıklar ve Lihtning girişi – 3.5mm kulaklık jakı çevirici geliyor. Fakat bu seferki EarPods kulaklıklar ise Lightning girişe sahip. Kutuyla birlikte gelen Lightning girişini – 3.5mm kulaklık jakına çeviren adaptör gerektiğinde 29₺’ye Apple mağazalarından alınabiliyor. Lightning girişli EarPods ise 109₺ fiyat etiketine sahip.

mmtn2

iPhone 7 ile gelen ve yeni renklere uyum sağlayan Lightning girişli dock ise 189₺ fiyat etiketiyle cebi biraz yakıyor desek doğru olur. Bununla birlikte Apple, Beats markası adı altında üç adet yeni kablosuz kulaklık tanıttı. Bunlar Beats Solo 3, Powerbeats 3 ve BeatsX. Solo 3. Hepsinin ortak özelliği ise kulaklıkların, Apple W1 kablosuz protokol çipiyle birlikte gelmesi, tıpkı şimdi bahsedeceğimiz AirPods kulaklıklar gibi.

airpods_large_2x

Bugün tanıtılan ve Apple’ın kendi markasını taşıyan Apple AirPods kulaklıklar ise daha çok üst markete hitap ediyor diyebiliriz. Bu kulaklıklar da Apple W1 kablosuz protokol çipiyle birlikte geliyor ve Apple’ın bahsettiğine göre bu çip sayesinde kablosuz kulaklıklarda görülen ve bazen çok uzun süren eşleştirme problemini tarihe gömüyor. Artık AirPods kulaklıkları koruma kılıfından çıkartıldığı an iPhone’nunuz, Mac’iniz veya Apple Watch’ınız’da bağlanmanızı öneren bir bildirim beliriyor ve tek tıkla eşleştirme işlemi tamamlanıyor. Böylelikle şifre girme, kulaklığı eşleştirme moduna almanız gerekmiyor. Tabi bu eşleştirme anahtarı iCloud aracılığıyla diğer cihazlarınıza da taşınıyor ki bu sayede her cihazınızda tek tek eşleştirme işlemiyle uğraşmak zorunda kalmayın. Ayrıca AirPods kulaklıklar aynı anda iki cihaza bağlı kalabiliyor ve hangisinden ses yayını yapılırsa, o cihaza geçiş yapabiliyor. AirPods’da bunun yanında iki mikrofon ve ivmeölçer yer alıyor. İki mikrofon sayesinde kulaklık sizin konuşamınızı dinlerken diğer mikrofonla dışarıdan gelen gereksiz sesleri algılayıp, bu sesleri filtreliyor. İvmeölçer sayesinde ise herhangi bir tuşa basmak gerekmeksizin kulaklığa sadece iki kere hafifçe vurmak Siri’yi aktive ediyor. AirPods kulaklıklar 5 saatlik pil ömrü ile geliyor ve koruma kılıfında yer alan ek batarya ile kulaklıkların pil ömrü 24 saate çıkıyor. Üstelik koruma kılıfında 15 dakika bekletilerek sarj edilen AirPods kulaklıkların, 3 saat dinlemeye yetecek kadar pil ömrü bulunuyor. Bu da bir film süresini aşan, gayet tatminkar bir süre denilebilir. Kulaklıkların kalan pil durumunu Siri’den öğrenebiliyoruz ve şarj etmek için ise koruma kılıfında yer alan Lightning girişini kullanıyoruz. Tabi bu kadar özellik saymışken, ürünün fiyatı da bir merak konusu olmuyor değil… Ürün ABD’de $159, ülkemizde ise 779₺’ye satılacak. Ürünün satışına ülkemizde ne zaman başlanacağı bilinmemekle birlikte, ABD’de Ekim sonuna doğru olduğunu biliyoruz.

accessories_hero_large_2x

Apple, iPhone 7 ile birlikte iPhone 6s ve 6’da olduğu gibi ürüne özel dizayn edilmiş Deri ve Silikon kılıfları sunuluyor. 6 farklı renkte olan Deri kılıflar, işlenmiş Avrupa derilerinden üretiliyor. Silikon kılıflar ise 8 farklı renkte alınabiliyor. Her iki kılıf seçeneğinde de PRODUCT (RED) olarak kırmızı renkte alınabiliyor.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Son Yazılar