Apple Watch ve iPhone’da Döviz Kurları

-

Apple Watch hayatımıza girdiği günden beri pek çok şeyi kolaylaştırdı. Yeri gelmişken ve siz sormadan ben söyleyeyim, Apple Watch ile ilgili detaylı bir yazı hafta sonu bitmeden yayımlanmış olacak.

Güncel döviz kurlarını takip etmek isteyen ve hazır Apple Watch almışken sürekli gözünün önünde kurları görmek isteyen okurlar için küçük bir “Nasıl Yapılır” yazısı hazırlamanın faydalı olabileceğini düşündüm.

Apple Watch’ta döviz kurları, esasen iPhone’dan yönetiliyor. iPhone’unuzdaki “Borsa” uygulamasına ekleyeceğiniz birkaç sembol ile kurları rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Bunun için öncelikle iPhone’unuzdaki “Borsa” uygulamasını başlatıyoruz.

DSC_0004

– Uygulama içindeyken, sağ alttaki liste simgesine dokunun.

– Şimdi sol üstteki artı (+) simgesine dokunun.

Arama satırına

TL/Euro için EURTRY=X

TL/USD için TRY=X

TL/GBP için ise GBPTRY=X

sembollerini aratıp ekliyoruz.

DSC_0008

Apple Watch’daki Borsa uygulaması, verileri doğrudan iPhone’unuzdan çektiğinden, Apple Watch’taki “bakışlar” (ekranı aşağıdan yukarı çekerek) ile hızlıca ulaşabileceğiniz veya ekrandan seçebileceğiniz Borsa uygulaması ile her istediğinizde görüntüleyebilirsiniz.

DSC_0015

Apple Watch kadranlarını Force Touch ile açıp, dilediğiniz kadranı seçtikten sonra “Özelleştir” düğmesine dokunarak kadranın uygun bir yerine, görüntülenmesini istediğiniz sembolleri seçerek sürekli kadranda kalmasını da sağlayabilirsiniz.

DSC_0013

Yukarıdaki fotoğrafta ABD Doları / TL ekranın en altında yer alıyor. Hafta sonu olduğundan görüntülenmiyor fakat hafta içinde seanslar açıkken sembolün başında kırmızı veya yeşil bir ok ile seyrin yönü de görüntüleniyor.

Zamanla tüm diğer Apple ürün ve hizmetlerinde olduğu gibi Apple Watch ile de ilgili pek çoğunuzun işine yarayacak bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz.

Elma Dergisi’nin bu yazısını yorumlarınız ile zenginleştirebilir, yazı altındaki paylaşma seçeneklerini kullanarak sosyal mecralarda daha fazla kişinin bu bilgilerden faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

WWDC 22 Haziran’da Başlayacak

Apple, bugün WWDC etkinliğinin 22 Haziran'da başlayacağını duyurdu. Etkinliğe katılım Apple Developer uygulaması ve Apple Developer web sitesi üzerinden online olarak gerçekleşecek...

13 inç MacBook Pro Yenilendi

Apple, 13 ink boyutlu MacBook Pro modelini yeni Magic Keyboard ve yeni teknik özelliklerle güncelledi. Fiziksel ESC tuşu, ters T şeklindeki yön...

Mac’te PDF Dokümanı Nasıl İmzalanır?

Apple, macOS Lion (10.7) ile birlikte PDF dokümanlara veya farklı biçimlerdeki görsellere kendi imzamızı ekleyebilmek için şık bir metod ekledi. Prosedür zamanla...

Classic Porsche’lere CarPlay Desteği

Porsche, klasik modelleri ile uyumlu Apple CarPlay destekli ses sistemlerini satışa sundu. CarPlay Radios adlı ürünler neredeyse 60'lı yılların modellerinden 2000'li yılların araçlarına...

Hayat Eve Sığar

Sağlık Bakanlığı, iOS için "Hayat Eve Sığar" adlı uygulamayı AppStore üzerinden yayınladı. Yeni tip korona virüsün yol açtığı COVID-19 hastalık ve salgın...

Popüler Kategoriler

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.