Apple Watch ve iPhone’da Döviz Kurları

-

Apple Watch hayatımıza girdiği günden beri pek çok şeyi kolaylaştırdı. Yeri gelmişken ve siz sormadan ben söyleyeyim, Apple Watch ile ilgili detaylı bir yazı hafta sonu bitmeden yayımlanmış olacak.

Güncel döviz kurlarını takip etmek isteyen ve hazır Apple Watch almışken sürekli gözünün önünde kurları görmek isteyen okurlar için küçük bir “Nasıl Yapılır” yazısı hazırlamanın faydalı olabileceğini düşündüm.

Apple Watch’ta döviz kurları, esasen iPhone’dan yönetiliyor. iPhone’unuzdaki “Borsa” uygulamasına ekleyeceğiniz birkaç sembol ile kurları rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Bunun için öncelikle iPhone’unuzdaki “Borsa” uygulamasını başlatıyoruz.

DSC_0004

– Uygulama içindeyken, sağ alttaki liste simgesine dokunun.

– Şimdi sol üstteki artı (+) simgesine dokunun.

Arama satırına

TL/Euro için EURTRY=X

TL/USD için TRY=X

TL/GBP için ise GBPTRY=X

sembollerini aratıp ekliyoruz.

DSC_0008

Apple Watch’daki Borsa uygulaması, verileri doğrudan iPhone’unuzdan çektiğinden, Apple Watch’taki “bakışlar” (ekranı aşağıdan yukarı çekerek) ile hızlıca ulaşabileceğiniz veya ekrandan seçebileceğiniz Borsa uygulaması ile her istediğinizde görüntüleyebilirsiniz.

DSC_0015

Apple Watch kadranlarını Force Touch ile açıp, dilediğiniz kadranı seçtikten sonra “Özelleştir” düğmesine dokunarak kadranın uygun bir yerine, görüntülenmesini istediğiniz sembolleri seçerek sürekli kadranda kalmasını da sağlayabilirsiniz.

DSC_0013

Yukarıdaki fotoğrafta ABD Doları / TL ekranın en altında yer alıyor. Hafta sonu olduğundan görüntülenmiyor fakat hafta içinde seanslar açıkken sembolün başında kırmızı veya yeşil bir ok ile seyrin yönü de görüntüleniyor.

Zamanla tüm diğer Apple ürün ve hizmetlerinde olduğu gibi Apple Watch ile de ilgili pek çoğunuzun işine yarayacak bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz.

Elma Dergisi’nin bu yazısını yorumlarınız ile zenginleştirebilir, yazı altındaki paylaşma seçeneklerini kullanarak sosyal mecralarda daha fazla kişinin bu bilgilerden faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.