Ana SayfaDonanımApple Watch ve iPhone'da Döviz Kurları

Apple Watch ve iPhone’da Döviz Kurları

Apple Watch hayatımıza girdiği günden beri pek çok şeyi kolaylaştırdı. Yeri gelmişken ve siz sormadan ben söyleyeyim, Apple Watch ile ilgili detaylı bir yazı hafta sonu bitmeden yayımlanmış olacak.

Güncel döviz kurlarını takip etmek isteyen ve hazır Apple Watch almışken sürekli gözünün önünde kurları görmek isteyen okurlar için küçük bir “Nasıl Yapılır” yazısı hazırlamanın faydalı olabileceğini düşündüm.

Apple Watch’ta döviz kurları, esasen iPhone’dan yönetiliyor. iPhone’unuzdaki “Borsa” uygulamasına ekleyeceğiniz birkaç sembol ile kurları rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Bunun için öncelikle iPhone’unuzdaki “Borsa” uygulamasını başlatıyoruz.

DSC_0004

– Uygulama içindeyken, sağ alttaki liste simgesine dokunun.

– Şimdi sol üstteki artı (+) simgesine dokunun.

Arama satırına

TL/Euro için EURTRY=X

TL/USD için TRY=X

TL/GBP için ise GBPTRY=X

sembollerini aratıp ekliyoruz.

DSC_0008

Apple Watch’daki Borsa uygulaması, verileri doğrudan iPhone’unuzdan çektiğinden, Apple Watch’taki “bakışlar” (ekranı aşağıdan yukarı çekerek) ile hızlıca ulaşabileceğiniz veya ekrandan seçebileceğiniz Borsa uygulaması ile her istediğinizde görüntüleyebilirsiniz.

DSC_0015

Apple Watch kadranlarını Force Touch ile açıp, dilediğiniz kadranı seçtikten sonra “Özelleştir” düğmesine dokunarak kadranın uygun bir yerine, görüntülenmesini istediğiniz sembolleri seçerek sürekli kadranda kalmasını da sağlayabilirsiniz.

DSC_0013

Yukarıdaki fotoğrafta ABD Doları / TL ekranın en altında yer alıyor. Hafta sonu olduğundan görüntülenmiyor fakat hafta içinde seanslar açıkken sembolün başında kırmızı veya yeşil bir ok ile seyrin yönü de görüntüleniyor.

Zamanla tüm diğer Apple ürün ve hizmetlerinde olduğu gibi Apple Watch ile de ilgili pek çoğunuzun işine yarayacak bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz.

Elma Dergisi’nin bu yazısını yorumlarınız ile zenginleştirebilir, yazı altındaki paylaşma seçeneklerini kullanarak sosyal mecralarda daha fazla kişinin bu bilgilerden faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

2 YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ekrem
Ekrem
8 yıl önce

sembollen doğru olduğuna eminmisiniz. Ben giriyorum ama hiç bir şey bulamıyor, olmuyor.

Mehmet Avincan
8 yıl önce
Reply to  Ekrem

Evet. Semboller doğru.

Son Yazılar