Ana SayfaGenelAppleCare+ Garanti Paketi Yakında Türkiye'de

AppleCare+ Garanti Paketi Yakında Türkiye’de

AppleCare+ garanti paketini muhtemelen duymuşsunuzdur. Apple tarafından sunulan ve cihazınızın garanti süresini ve telefon destek süresini uzatan, iki seferliğe mahsus olmak üzere Apple cihazınızın başına gelebilecek kullanıcı hatası durumlara karşı düşük servis bedeli ile değişim yapılmasını sağlayan garanti paketi yakında Türkiye’ye, Brezilya’ya ve İspanya’da kullanıma sunulacak.

Apple’ın kısa bir süre Apple Store çalışanları ile paylaştığı yeni videoda operasyonlardan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Tara Bunch, AppleCare+ paketinin uluslararası dolaşımda olan müşteriler için daha da basitleşeceğini ve AppleCare+ garanti paketinin satıldığı ülkelerde, artık paketin nereden satın alındığına bakılmaksızın geçerli olacağını, aynı şekilde diğer ülkelerden satın alınan AppleCare+ paketlerinin de, paketin satılmakta olduğu diğer ülkelerde otomatik olarak kayıtlı hale geleceğini belirtti. Örneğin Amerika’dan kullanıcının iPhone’u için aldığı AppleCare+, kişi İngiltere gibi AppleCare+ garanti paketinin satıldığı bir ülkeye döndüğünde garanti paketinin sağladığı ek olanaklar o ülkede geçerli oluyor. Bayan Bunch, aynı zamanda iPhone ve iPad için AppleCare+ garanti paketinin Türkiye, Brezilya ve İspanya’da “ilk fırsatta” sunulacağını belirtti.

Şu anda Apple’ın paylaştığına göre AppleCare+ garanti paketi 22 ülkede aktif bulunuyor ve örnek vermek gerekirse iPhone için AppleCare+, ABD’de vergi hariç 99$ fiyata satılıyor ve cihazın garanti süresini bir yıldan, iki yıla; telefon destek süresini ise üç aydan, iki yıla çıkartıyor. Paket ayrıca iki seferliğe mahsus olmak üzere kullanıcı hatası durumlarda cihaz değişim ücretini 79$’a düşürüyor. AppleCare+ garanti paketine sahip olmadığınızda garanti dışı ürün değişim ücreti ise vergi hariç iPhone 6 Plus için 329$, iPhone 6 için 299$, iPhone 5-5c-5s için 269$ olarak değişiyor.

1 Yorum

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İclal
İclal
8 yıl önce

Peki ben şu an kullanıcı hatası olan iPhone 5s i 269$ a değiştirebilir miyim
Eğer mümkünse nasıl değiştirebilirim

Son Yazılar