Bad Piggies

Efsane oyunlar listesindeki Angry Birds’ün yapımcısı Rovio’dan yine efsane olmaya aday bir oyun daha bugün satışa sunuldu. Bad Piggies…

Bad Piggies, Angry Birds’ten sonra çıkarttığı Amazing Alex oyunu ile umduğunu elde edemeyen Rovio’nun belki de en güçlü silahlarından biri olmaya aday bir oyun. Angry Birds severlerin, oyunda patlatmaya çalıştıkları yeşil domuzcuklar bu kez baş rolde. Alıştığımız yıkma, yok etme mantığının tersine bu oyun inşaa etme üzerine kurulmuş.

Domuzcukları size tanınan kısıtlı alan ve kısıtlı malzemeler ile bir yerden bir yere yaptığınız araçlar ile taşımaya çalışıyorsunuz. Milyonlarca farklı kombinasyon ve araç ile başarabileceğiniz bu görevlerde yaratıcılık kesinlikle çok önemli. Sadece mühendislik ve bilim gibi ciddi konular ile uğraşanların değil, hemen her yaştan pek çok oyun severin büyük zevk ile oynayacağı oyun iOS için App Store, OS X için ise Mac App Store’da satışta. iPhone versiyonu $0,99, iPad için HD versiyonu $2,99 ve OS X versiyonu $4,99. iOS ve OS X haricinde Android ve PC için de satılan oyun şimdiden listelerin tepesine yerleşmeye başladı bile. Oyunun iPhone sürümünü satın almak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bağımlılık yapması garanti olan yeni Bad Piggies’in oyun içinden birkaç ekran görüntüsü paylaşıp noktalayalım. Oyun hakkındaki görüşlerinizi henüz satın almamış arkadaşlarımız için yazının sonundaki yorumlar bölümünde paylaşırsanız sevinirim.

Tagged With: , , , , , ,