Daha uzun bir iPod touch ve yeni iPhone ‘un kamerası

Son günlerde artan 4″ ekran boyutlu iPhone dedikoduları bitmek bilmeyince son konuşulanları sizlere aktarmadan edemedim. Macrumors’un paylaştığı son görseller ise tuz biber oldu. Macrumors, gelcek nesil iPod Touch ‘a ait olduğunu ileri sürdüğü ön panelin 4.1″ ekran boyutuna sahip olduğunu belirtiyor. Bugün 3.95″ (çapraz) ekran boyutuna sahip bir iPhone’un test edildiği duyumlarını bir konsept tasarım eşliğinde facebook ve twitter’dan duyurmuştum. Son gelen bu görüntü karşısında ne diyeceğimi bilemedim. Daha önceki iPhone / iPod sızıntılarında gerçek parça fotoğrafları olduğu kadar sahteleri de yayınlanmıştı.

Yukarıdaki görsellerdeki parçalar gerçek ürüne aitse, The Wall Street Journal’ın “En az 4 inç boyutunda olacak” raporu gerçek olacak. Bugün gelen tek sızıntı yeni iPod’un ön çerçevesi değil.

Yukarıdaki fotoğrafta görülen parçalardan soldakinin yeni iPhone’un ön, sağdakinin ise arka kamerası olduğu öne sürülüyor. Henüz parçalar hakkında detaylı bir bilgi bulunmuyor. Ürünün lansmanı yaklaşmaya devam ettikçe bu tip gerçek veya sahte sızıntıların da artacağını hatırlatırım. Son olarak bugün YouTube’da yayınlanan, yukarıda bahsettiğim konsept iPhone videosunu da paylaşıp yazıyı notkalayayım. Normalde konsept tasarımlara yer vermekten hoşlanmıyorum, bazıları gerçek olduğunu düşünüp mail gönderebilecek veya bu hayal ürününe yorum yapacak kadar işi ileriye götürebiliyor.

Tagged With: , , , ,