EA, Mac için Origin ‘i yayınladı

Electronic Arts, Mac için dijital oyun dağıtım platformu Origin’i yayınladı. Mac için Origin istemcisi ilk olarak 2011 Ağustos ayında duyrulmuş ve Ocak ayı sonlarında alpha testlerine başlamıştı. Valve’in Steam sistemine oldukça benzeyen istemci, kullanıcıların oyunları ve domolarını direk olarak indirebilmesine, arkadaşları ile sohbet edebilmesine ve farklı bir bilgisayada, oynadıkları oyuna kaldıkları yerden devam edebilmesine olanak sağlıyor.

Screen-Shot-2013-02-07-at-5.54.51-PM-800x507

EA Origin üretim bölümü başkan yardımcısı Mike Blank, AppleInsider’a Origin’in Mac platformu için iki nedenden ötürü hazırlandığını belirtmiş. Büyüyen Mac pazarı ve Mac oyuncuları…

Mağazada Mac için Batman: Archam City -Game of the year edition-, Lego Batman, Harry Potter and Star Wars, Tropico 3, Sims 3 (eklenti paketleri ile) ve SimCity gibi 48 oyun indirilmeyi bekliyor.

Origin istemcisi, ücretsiz olarak EA Origin web sayfasından indirilebilir. İstemci en az OS X 10.6.8 veya daha yeni sürüm OS X yüklü Intel Core 2 Duo işlemcili bir Mac gerektiriyor.

Tagged With: , , ,