iOS 10 Koyu Renk Modu İle Birlikte Gelebilir

-

Şu sıralar Apple’ın WWDC web sitesinde kullandığı renkler yüzünden  iOS için “Dark Mode” seçeneği geliyor söylentileri ortalıkta dolaşıyor. 2014’te OS X’e eklenen dark mode, menüler, menü çubuğu ve dock’un koyu ton ile görünmesini sağlamıştı.

dark mode el capitan elma dergisi

iOS 10’un bir parçası olarak sunulacağını ileri süren iHelpBR sitesi koyu mod kullanan iPhone’un nasıl görünebileceğine ilişkin konsept görseller yayımladı.

darkmodeconceptmail-800x554

Görseller ile birlikte tüm sisteme etki edecek olan bu koyu tema ile mesajların, mail ve 3D Touch ile yaklaşık olarak nasıl görünebileceği sorusuna cevap vermeye çalışan site, özelliğin gün batımı ile birlikte otomatik olarak Harita uygulamasında olduğu gibi aktifleşebileceğini belirtmiş.

darkmodeconceptmessages-800x554 darkmodeconcept3dtouch-800x554

Dark mode, uzun zamandır özellikle tercihlerini siyah renk iPhone’dan yana yapanların isteklerinden biri.

Site aynı zamanda iPad’lerdeki bölünmüş ekran ve resim içinde resim gibi özelliklerin iPhone’lara da gelebileceğini yazsa da bu bana ekran boyutu nedeniyle çok da mantıklı gelmedi.

iOS 10’un, önümüzdeki hafta yani 13 Haziran 2016 tarihinde başlayacak olan WWDC ’16’nın ilk günü TSİ 20.00 itibariyle OS X 10.12 ile birlikte tanıtılması bekleniyor. Tanıtımın ardından Apple muhtemelen daha önceki yıllarda olduğu gibi ilk beta sürümlerini geliştiriciler için yayınlayacaktır. Yeni işletim sistemlerinin tüm özelliklerini, artıları ve eksilerini her zaman olduğu gibi yine Elma Dergisi’nde paylaşmaya devam edeceğiz.

Dark mode için çalışılmış kişiler, haberler ve ayarlar’ın göründüğü diğer örnek görseller aşağıda. Ayrıca Apple Watch sahipleri zaten halihazırda Apple Watch uygulamasını çalıştırarak elde edecekleri görüntünün, Dark Mode olarak adlandırdığımız özellik ile çok da farklı olmayacağını düşünüyorum.

IMG_1409

Conceito-do-iOS-10-News Conceito-do-iOS-10-Contatos Conceito-do-iOS-10-Ajustes

 

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.