Ana SayfaDedikoduiOS 10 Koyu Renk Modu İle Birlikte Gelebilir

iOS 10 Koyu Renk Modu İle Birlikte Gelebilir

Şu sıralar Apple’ın WWDC web sitesinde kullandığı renkler yüzünden  iOS için “Dark Mode” seçeneği geliyor söylentileri ortalıkta dolaşıyor. 2014’te OS X’e eklenen dark mode, menüler, menü çubuğu ve dock’un koyu ton ile görünmesini sağlamıştı.

dark mode el capitan elma dergisi

iOS 10’un bir parçası olarak sunulacağını ileri süren iHelpBR sitesi koyu mod kullanan iPhone’un nasıl görünebileceğine ilişkin konsept görseller yayımladı.

darkmodeconceptmail-800x554

Görseller ile birlikte tüm sisteme etki edecek olan bu koyu tema ile mesajların, mail ve 3D Touch ile yaklaşık olarak nasıl görünebileceği sorusuna cevap vermeye çalışan site, özelliğin gün batımı ile birlikte otomatik olarak Harita uygulamasında olduğu gibi aktifleşebileceğini belirtmiş.

darkmodeconceptmessages-800x554 darkmodeconcept3dtouch-800x554

Dark mode, uzun zamandır özellikle tercihlerini siyah renk iPhone’dan yana yapanların isteklerinden biri.

Site aynı zamanda iPad’lerdeki bölünmüş ekran ve resim içinde resim gibi özelliklerin iPhone’lara da gelebileceğini yazsa da bu bana ekran boyutu nedeniyle çok da mantıklı gelmedi.

iOS 10’un, önümüzdeki hafta yani 13 Haziran 2016 tarihinde başlayacak olan WWDC ’16’nın ilk günü TSİ 20.00 itibariyle OS X 10.12 ile birlikte tanıtılması bekleniyor. Tanıtımın ardından Apple muhtemelen daha önceki yıllarda olduğu gibi ilk beta sürümlerini geliştiriciler için yayınlayacaktır. Yeni işletim sistemlerinin tüm özelliklerini, artıları ve eksilerini her zaman olduğu gibi yine Elma Dergisi’nde paylaşmaya devam edeceğiz.

Dark mode için çalışılmış kişiler, haberler ve ayarlar’ın göründüğü diğer örnek görseller aşağıda. Ayrıca Apple Watch sahipleri zaten halihazırda Apple Watch uygulamasını çalıştırarak elde edecekleri görüntünün, Dark Mode olarak adlandırdığımız özellik ile çok da farklı olmayacağını düşünüyorum.

IMG_1409

Conceito-do-iOS-10-News Conceito-do-iOS-10-Contatos Conceito-do-iOS-10-Ajustes

 

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Son Yazılar