iOS Betaları Davetiye Aracılığıyla Halka Açılıyor (Güncellendi)

Geçtiğimiz haftalarda hatırlayacağınız üzere Apple’ın iOS Beta sürümlerini halka açacağı haberleri gelmişti ve tarih olarak ise Mart ayının ortası, iOS 8.3 Beta 3’ün yayınlanması ile birlikte gerçekleşeceğiydi. Apple’ın bugün geliştiricilere yayınladığı iOS 8.3 Beta 3 sürümü ile beklenen oldu ve  firmanın beta dağıtım sayfası AppleSeed, iOS beta yazılımı ile güncellendi ve sayfanın ismi Apple Beta Software Program (Apple Beta Yazılım Programı) olarak değişti.  Ne yazık ki, iOS Beta programına ise herkes katılamıyor. iOS beta testçisi olmak için önce Apple Beta Yazılım Programına önce buradan kayıt olmanız ve daha sonrasında ise Apple tarafından iOS beta testçisi olmak için davet edilmeniz gerekmekte. Bu davetiyenin herkese gönderilmediğini ve programa katılamama ihtimalinin her zaman için olduğunu unutmamakta fayda var.

Programa dahil olan testçilere sunulan iOS beta sürümlerinin kurulumu ise standart prosedürden biraz daha farklı. Kullanıcılar cihazlarının yazılım güncelleme bölümünde beta yazılımın gözükmesi için öncelikle AppleSeed sayfasına giderek cihazlarına bir profil yüklemesi gerekiyor. Apple, cihazınızı beta yazılıma güncellemeden önce iTunes aracılığı ile bir bilgisayara cihazını yedeklemenizi öneriyor. Firma ayrıca Beta yazılımdan, son kullanıcıya sunulan final yazılıma geçmenin de mümkün olduğunu ve normal güncellemelerden bir farkı olmadığını belirtmiş. iOS beta testçisi olmak için şansınızı denemek isterseniz programa buradan kayıt olabilirsiniz. Sonrasında ise tek yapmanız gereken davetiyenin gelmesini beklemek.

screen-shot-2015-03-12-at-11-37-29-am-2

Elma Dergisi olarak beta sürümleri kullanmanızı önermiyoruz ve veri kaybı veya cihazınızda oluşabilecek herhangi bir durumda hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz. Lütfen beta yazılımı cihazınıza kurmadan önce yaşayabileceğiniz sorunları ve oluşabilecek durumları göz önünde bulundurmanızı rica ederiz.

Güncelleme: 14:10 13/03/15

Makale iOS Beta test programının herkese açık olmasından davetiye sistemine geçmesi nedeniyle, programın yeni prosedürlerini içerecek şekilde güncellendi.

Tagged With: , , , , , , ,