iOS Betaları Davetiye Aracılığıyla Halka Açılıyor (Güncellendi)

-

Geçtiğimiz haftalarda hatırlayacağınız üzere Apple’ın iOS Beta sürümlerini halka açacağı haberleri gelmişti ve tarih olarak ise Mart ayının ortası, iOS 8.3 Beta 3’ün yayınlanması ile birlikte gerçekleşeceğiydi. Apple’ın bugün geliştiricilere yayınladığı iOS 8.3 Beta 3 sürümü ile beklenen oldu ve  firmanın beta dağıtım sayfası AppleSeed, iOS beta yazılımı ile güncellendi ve sayfanın ismi Apple Beta Software Program (Apple Beta Yazılım Programı) olarak değişti.  Ne yazık ki, iOS Beta programına ise herkes katılamıyor. iOS beta testçisi olmak için önce Apple Beta Yazılım Programına önce buradan kayıt olmanız ve daha sonrasında ise Apple tarafından iOS beta testçisi olmak için davet edilmeniz gerekmekte. Bu davetiyenin herkese gönderilmediğini ve programa katılamama ihtimalinin her zaman için olduğunu unutmamakta fayda var.

Programa dahil olan testçilere sunulan iOS beta sürümlerinin kurulumu ise standart prosedürden biraz daha farklı. Kullanıcılar cihazlarının yazılım güncelleme bölümünde beta yazılımın gözükmesi için öncelikle AppleSeed sayfasına giderek cihazlarına bir profil yüklemesi gerekiyor. Apple, cihazınızı beta yazılıma güncellemeden önce iTunes aracılığı ile bir bilgisayara cihazını yedeklemenizi öneriyor. Firma ayrıca Beta yazılımdan, son kullanıcıya sunulan final yazılıma geçmenin de mümkün olduğunu ve normal güncellemelerden bir farkı olmadığını belirtmiş. iOS beta testçisi olmak için şansınızı denemek isterseniz programa buradan kayıt olabilirsiniz. Sonrasında ise tek yapmanız gereken davetiyenin gelmesini beklemek.

screen-shot-2015-03-12-at-11-37-29-am-2

Elma Dergisi olarak beta sürümleri kullanmanızı önermiyoruz ve veri kaybı veya cihazınızda oluşabilecek herhangi bir durumda hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz. Lütfen beta yazılımı cihazınıza kurmadan önce yaşayabileceğiniz sorunları ve oluşabilecek durumları göz önünde bulundurmanızı rica ederiz.

Güncelleme: 14:10 13/03/15

Makale iOS Beta test programının herkese açık olmasından davetiye sistemine geçmesi nedeniyle, programın yeni prosedürlerini içerecek şekilde güncellendi.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

8 YORUMLAR

  1. Gördüğümüz kadarıyla programa ilgi çok fazla olması sebebiyle, Apple, iOS beta testçilerini davetiye sistemi ile seçmeye başladı. Yani Apple tarafından davet edilmeden maalesef şu anlık iOS beta testçisi olmak mümkün değil. Bunun için özür diliyoruz, makale bunu içerecek şekilde güncellenecek. Güzel günler dileğiyle.

  2. Haberde eksikler ve hatalı bilgiler var.
    Dün akşama kadar ios 8.3 beta 2 kullanıcısı idim udid kayıtsız yüklemiştim haberde yazıldığı gibi her hangi bir profil yüklemeden beta 3 ota da göründü ve ota üzerinden güncelledim.

  3. Evet, eğer iOS beta sürümünü indirip iTunes üzerinden sıfırlama işlemi yapmadan yükseltirseniz UDID kaydına ihtiyaç olmadan beta sürümü kullanabiliyorsunuz ve OTA olarak beta güncellemelerini alabiliyorsunuz, fakat haberde bahsedilen güncellemenin cihazda gözükmesi için yüklenilen profil, cihazınızda 8.2 yüklüyken, 8.3 beta sürümünün OTA güncellemesi olarak cihazınızda gözükmesini sağlamaktadır. Profil yüklenmesi, beta programına kayıt olan cihazlar için gerekli bir işlemdir zira Apple, iTunes üzerinden kurulan ipsw uzantılı kurulum dosyasını beta testçileri ile paylaşmadığı için bu adım atlandığında cihazın beta sürüme yükseltilmesi mümkün olmayacaktır. Tabi ki her zaman internetten ipsw dosyasını indirerek direk beta sürüme güncelleyebilirsiniz. Fakat biz beta sürümleri mümkün olduğunca önermiyoruz.

  4. arkadaşlar şunu bi anlatirmisinizz yaa yheter artik ya öyle laf olsun diye konuşuyosunuz yârdim isteyince köşeye cekiliyosunuzz id uye olduk bişey gelmedi nasil indiricez nasil yapcaz hadi ama ya ayıptır ya sizinkide laf gevezeliği yemöin ederimm..

    • Anlaşılmayacak yada yardımlık birşey yok boşunada millete sitem etmeyin yazılanları anlayarak okuyun beta programına kayıt olduysanız apple’ın size mail göndermesini bekleyeceksiniz.

  5. bayağı aradıktan sonra ben de buldum yükleme işini. “ios now” yazıp google layın ilk siteye girin. o sitede download kısmına tıklayın. çıkan yerden telefonunuza uygun dosyayı indirip, itunrs üzerinden güncellemeyi shift tuşuyla yapın. sorunsuz çalıştı cihazım, ama önlem için yedek alabilirsiniz..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.