iPad 3’ün Fotoğrafları İnternete Sızdı

Apple’ın ABD’de Mart ayında piyasaya sürmesi beklenen tablet bilgisayarı iPad3’e ait fotoğraflar internete sızdı.

RepairLabs sitesi tarafından dün yayımlanan fotoğraflar, Apple’ın yeni tabletinin arka kapağına ait. RepairLabs, eline geçen fotoğraflarla iPad 2’nin ve iPad 3’ün arkalıklarını karşılaştırdı ve yaşanacak değişiklikler hakkında ilk ipuçlarını elde etti.

Analistler, arka kısmın tasarımını incelediğimiz zaman, iPad 3’ün bir önceki modeline göre daha büyük bir bataryaya, farklı bir kameraya ve şekli daha değişik bir mantıksal çevrim kartına sahip olacağını düşünüyor. Ayrıca, iPad3’ün büyük ihtimalle farklı bir LCD ekranı bulunduracağı düşünülüyor.

iPad 3’e Eklenecek Yeni Özellikler

Geçtiğimiz hafta iPad 3’e ait olduğu iddia edilen bir başka fotoğraf yayınlandı ve buradan yola çıkarak yeni tabletin sahip olacağı donanımlara yönelik tahminler yürütüldü. Buna göre, iPad 3 işlem ve oyun oynanabilirliğini artıracak yeni bir GPU (grafik işlemci ünitesi) ve A6 CPU (merkezi işlem birimi) kullanacak.

iPad3 hakkındaki en büyük beklentilerden biri, piksel çözünürlüğünün mevcut modelin iki katı, yani 2048×1536 olacağı. Aynı zamanda A6 işlemcisinin dört çekirdekli olması, böylece işlem gücünde önemli bir artış sağlaması düşünülüyor.

Bazı analistler, yeni iPad’in mevcut modele kıyasla 2 milimetre daha ince olacağını öne sürse de, bu iddiayı güçlendiren bir bilgi elde edilmiş değil. iPad 3’ün, ABD’de Mart ayının ortasında piyasaya sürülmesi bekleniyor. iPad 2, 2 Mart 2011 tarihinde piyasaya sürülmüş, nakliyatı 11 Mart’ta başlamıştı. iPad 3 de iPad 2’ye yakın bir tarihte çıkar diye tahmin ediyorum.

iPhone 4S kullanıcıları dışında herkesin istediği yeni teknoloji Siri de iPad de yer alır gibime geliyor.


 

Tagged With: , , ,