iPad Air ve Retina Ekranlı iPad mini Satışa Sunuldu

retina-ipad-mini-ipad-air

22 Ekim’de gerçekleşen etkinlikte tanıtılıp 1 Kasım 2013’te ABD’de satışı başlayan iPad Air ve Retina Ekranlı iPad mini, ülkemizde biraz önce resmen satışa sunuldu.

http://store.apple.com/tr adresinde yer alan Apple Online Store’dan hemen satın alabileceğiniz iki yeni iPad modeli için gönderim süresi şimdilik 2-3 hafta arasında değişiyor ancak stokların durumuna göre bu süre kısa bir zaman sonra değişebilir. Muhtemelen ilk siparişler birkaç gün içinde teslim edilecektir.

iPad Air, Uzay Grisi ve Gümüş renk seçenekleriyle 1249 TL’den başlayan fiyatlar ile satılıyor.

469 gram ağırlığındaki iPad Air, önceki nesil iPad’den yüzde 20 daha ince. 64 bit A7 işlemci ile gelen iPad Air 10 saat pil ömrü sunuyor.  Ürünün ülkemizdeki satış fiyatları ve konfigürasyonları şu şekilde;

air türkiye fiyat elma dergisi

iPad mini, tanıtıldığında çok tartışılsa da kısa zamanda çok sevildi ve özellikle yanında fazla bir şeyler taşımak istemeyenler tarafından vazgeçilmez bir ürün haline geldi. Satış rakamlarında 9.7 inç ekrana sahip abisini yakalayamamasının sebepleri olarak iPad 2 ile aynı güçsüz işlemciye ve ekran çözünürlüğüne sahip olması görüldü. Küçültülmüş bir iPad 2 çoğu kullanıcının beklentisini karşılamış olsa da Retina Ekran ve en azından mevcut iPad ile aynı güçte bir işlemci isteklerine Apple ikinci nesil iPad mini ile güzel bir cevap verdi.

Retina Ekranlı iPad mini, iPad Air ile aynı işlemciye sahip. Yani artık iPad mini, eskisi gibi “hafif siklet” değil. Neredeyse tüm özellikleri iPad Air ile aynı olan iPad mini, ekran boyutu nedeniyle daha yüksek piksel yoğunluğuna sahip. Kolay taşınabilirliği ve Air modelinden yaklaşık 250 TL daha düşük fiyatı nedeniyle iPad mini’nin ülkemizde de iyi bir satış rakamına ulaşacağını düşünüyorum.

iPad Air’de olduğu gibi yine Uzay Grisi ve Gümüş olmak üzere iki farklı renk ile satışa sunulan Retina Ekranlı iPad mini’nin konfigürasyona göre ülkemizdeki satış fiyatları ise şöyle;

mini retina elma dergisi fiyat

Dakikalar önce ülkemizde satışa sunulan iPad Air ve Retina Ekranlı iPad mini haricinde iPad 2 ve ilk nesil iPad mini’nin de satışı devam ediyor. 3’üncü ve 4’üncü nesil iPad’leri ise artık raflarda bulmak mümkün olmayacak. iPad 2 999 TL, ilk nesil iPad mini ise 748 TL’den başlayan fiyatlar ile yine Apple Online Store’dan satın alınabilir.

Yeni iPad modelleri ile ilgili son anketimiz şuydu;

Hangi iPad'i alırdınız?

  • iPad Air (47%, 136 Oy)
  • Retina Ekranlı iPad mini (43%, 126 Oy)
  • iPad mini (4%, 12 Oy)
  • 4. Nesil iPad (4%, 12 Oy)
  • iPad 2 (1%, 4 Oy)

Toplam oy: 290

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Yeni iPad modellerinden birini satın almayı düşünüyor musunuz? Kullandığınız mevcut modeli ve düşüncelerinizi yorumlarda yazabilirsiniz.

Haberi aşağıdaki sosyal medya bağlantılarından biri ile paylaşarak daha fazla Apple takipçisine ulaşmasına yardım edebilirsiniz.

Tagged With: , , , , ,