iPad için Office Başka Bahara Kaldı…

20130131-175041.jpg

Microsoft Office’in iOS versiyonu yıllardır tartışılan bir konu. iPad’in piyasaya çıkması ve büyük bir başarı kazanmasıyla son yıllarda “iPad için Office” olarak biçim değiştiren bu söylentiler bir süre daha bu şekilde sürecek gibi duruyor. Çünkü Microsoft mobil pazarda payını artırmak için elindeki en büyük kozun Office olduğuna dair inancını hala sürdürüyor.

20130131-175101.jpg

Microsoft CEO’su Steve Ballmer’ın son yaptığı açıklamalar tam da bu düşüncemizi doğrulayacak türden. Ballmer, Office 2013 ile ilgili Businessweek’e verdiği röportajda Office’in iPad sürümü ile ilgili soruyu adeta geçiştirmiş. Koskoca Microsoft CEO’sunun bu konuda söyleyecek bir şeyi yokmuş. Yeni ürünlerini (Office 2013) piyasaya sürmekten mutluluk duyduklarını belirten Ballmer, bu ürünün PC ve Mac gibi ürünler için mantıklı olduğunu sözlerine eklemiş. Nedense ileride olabilecek gelişmelere de açık kapı bırakmayı ihmal etmemiş.

Sanırım Microsoft, “iPad için Office” konusunda kaçak güreşmeyi sürdürecek. Ne kabul edecek ne de reddedecek. Ta ki, Office ile Windows Phone ve Surface sattırma stratejisinin bir işe yaramadığını anlayana kadar…

Tagged With: , ,