iOS 6.1 untethered Jailbreak

Jailbreak-iOS-6-and-iPhone-5-Untethered

iOS 6.1 için Jailbreak, birkaç gün içinde yayınlanmış olacak. Kendilerini Evad3rs olarak adlandıran bir grup hacker’ın bu jailbreak yöntemi için aylardır uğraştığı, yayınlandığında neredeyse tüm iOS cihazları ile (3. nesil Apple TV dahil)uyumlu olacağı konuşuluyor.

iOS 6.1 Jailbreak için evasi0n.com adresinde bilgi paylaşımı yapılıyor. Pek çok sahte web sitesinin bulunduğu, henüz aracın yayınlanmadığı, son kullanıcılar için yayınlanmadan önce beta sürecinin aşılması gerektiği  @evad3rs twitter hesabından duyruldu.

Ücretsiz evasi0n untethered jailbreak aracı yayınlandığında Mac, Windows ve Linux işletim sistemleri ile çalışacak ve iOS 6.0 – iOS 6.1 cihazlarını kırabilecek. Evad3rs’in açıkladığına göre yapılması gereken tek şey cihazı bağlayıp aracı çalıştırarak 5 dakika içinde işlemin bitmesini izlemek.

Önümüzdeki birkaç gün içinde araç yayınlanır yayınlanmaz paylaşacağız. Daha önce Jailbreak ile ilgili haberleri Jailbreak etiketi ile aratabilirsiniz.  Jailbreak hakkında kısaca bilgi almak için ise Jailbreak nedir ne değildir ? başlıklı yazı yeni başlayanlar için uygun.

Neredeyse her Jailbreak konulu yazıda değindiğim gibi, sistemdeki bir veya birkaç açıktan faydalanarak yapılan bu işlem, bilinçli olarak sorunsuzca kullanılabildiği gibi bilinçsiz olarak kullanıldığında veri kaybına veya sistemin sorunlu çalışmasına neden olabilir. Az gelişmiş ülkelerde genellikle ücretli olan uygulamaları ücretsiz olarak yüklemek amacı ile de tercih edilen bu yöntem sisteme üçüncü parti eklentiler ile temel olarak her türlü özelliği yapabilme yetisi kazandırıyor.

Jailbreak de dahil olmak üzere iOS veya OS X sistemler, sorular ve sorunlar için her zaman  Sorular ve Cevaplar sayfalarını kullanabilirsiniz. Anlık gelişmeleri ve bildirimleri Facebook sayfamızı beğenerek veya Twitter hesabımızı takip ederek alabilirsiniz.

Tagged With: , , , ,