iOS 6.1 untethered Jailbreak

-

Jailbreak-iOS-6-and-iPhone-5-Untethered

iOS 6.1 için Jailbreak, birkaç gün içinde yayınlanmış olacak. Kendilerini Evad3rs olarak adlandıran bir grup hacker’ın bu jailbreak yöntemi için aylardır uğraştığı, yayınlandığında neredeyse tüm iOS cihazları ile (3. nesil Apple TV dahil)uyumlu olacağı konuşuluyor.

iOS 6.1 Jailbreak için evasi0n.com adresinde bilgi paylaşımı yapılıyor. Pek çok sahte web sitesinin bulunduğu, henüz aracın yayınlanmadığı, son kullanıcılar için yayınlanmadan önce beta sürecinin aşılması gerektiği  @evad3rs twitter hesabından duyruldu.

Ücretsiz evasi0n untethered jailbreak aracı yayınlandığında Mac, Windows ve Linux işletim sistemleri ile çalışacak ve iOS 6.0 – iOS 6.1 cihazlarını kırabilecek. Evad3rs’in açıkladığına göre yapılması gereken tek şey cihazı bağlayıp aracı çalıştırarak 5 dakika içinde işlemin bitmesini izlemek.

Önümüzdeki birkaç gün içinde araç yayınlanır yayınlanmaz paylaşacağız. Daha önce Jailbreak ile ilgili haberleri Jailbreak etiketi ile aratabilirsiniz.  Jailbreak hakkında kısaca bilgi almak için ise Jailbreak nedir ne değildir ? başlıklı yazı yeni başlayanlar için uygun.

Neredeyse her Jailbreak konulu yazıda değindiğim gibi, sistemdeki bir veya birkaç açıktan faydalanarak yapılan bu işlem, bilinçli olarak sorunsuzca kullanılabildiği gibi bilinçsiz olarak kullanıldığında veri kaybına veya sistemin sorunlu çalışmasına neden olabilir. Az gelişmiş ülkelerde genellikle ücretli olan uygulamaları ücretsiz olarak yüklemek amacı ile de tercih edilen bu yöntem sisteme üçüncü parti eklentiler ile temel olarak her türlü özelliği yapabilme yetisi kazandırıyor.

Jailbreak de dahil olmak üzere iOS veya OS X sistemler, sorular ve sorunlar için her zaman  Sorular ve Cevaplar sayfalarını kullanabilirsiniz. Anlık gelişmeleri ve bildirimleri Facebook sayfamızı beğenerek veya Twitter hesabımızı takip ederek alabilirsiniz.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.