iPad Mini’nin Hedef Kitlesi Çocuklar mı Olacak?

Popüler Apple bloglarından 9to5mac’in iddiasına göre daha küçük ekranlı iPad Mini’nin öncelikli hedef kitlesini çocuklar oluşturacak. iPad mini ile ilgili inandırıcı sayılabilecek iddiaların geçtiğimiz Ekim ayında ortaya çıktığını ve o günden beri gündemde olduğunu belirten 9to5mac, nasıl bir ürün geleceği ile ilgili kaynaklarından gelen bilgilerin çoğunlukla aynı olduğunu belirtmekle birlikte, eldeki verileri baz alarak bazı iddialarda bulundu.

Siteye göre yeni iPad’in 7.85 inç’lik ekran büyüklüğü, onun Nexus 7 ya da Kindle Fire’a benzeyeceği anlamına gelmiyor. TrojanKitten lakaplı bir kullanıcı tarafından yapılarak Twitter’da paylaşılan çizimlere göndermede bulunan 9to5mac editörleri, 7.85 inç ekrana sahip iPad’in aşağıda bulunan imajdaki gibi görünebileceği kanısında. Böylelikle yeni iPad’de web sitelerinin daha iyi görüneceğini, haritaların daha büyük olacağını, kitap okumanın daha kolay olacağını düşündüklerini belirtiyorlar. Buna karşın, bu boyutlardaki iPad’in pantolon ceplerine sığmayacağı da ifade ediliyor.

9t05Mac’in üzerinde durduğu bir diğer iddia ise, iPad Mini’nin çocuklar için son derece uygun bir ürün olacağı iddiası. Editörler mevcut iPad’in ağırlının yetişkinlerin kullanımı için sorun teşkil etmediğini belirtmekle birlikte, tüm gün ve sürekli olarak taşındığı durumlarda bazı kullanıcılara ağır gelebildiğini ifade ediyorlar. Böyle yoğun bir kullanımın küçük çocuklar için daha büyük zorluk yarattığını düşünüyorlar. iPad Mini’nin mevcut iPad’in yarısı ağırlığında bir ürün olacağı düşünülürse, çocukların okul çantasında taşıması ve her gün okula getirip götürmesi için uygun bir ağırlığa ulaşmış olacağı belirtiliyor.

Apple’ın “iPad ile Eğitim” konusuna önem verdiğini belirten 9to5mac, bu yılın başlarında gerçekleştirilen eğitim etkinliğinde iPad’in eğitim yeteneklerinin lanse edildiğini hatırlatıyor ve öğrenciler için $400 etiketli ve ağır bir iPad yerine, $200’a satılan hafif bir iPad’in daha uygun olduğu iddiası dile getiriyor.

iPad Mini’nin tıpkı iPod Nano’da olduğu gibi çeşitli renk seçenekleriyle sunulabileceği de sitenin diğer iddiaları arasında. Editörler rengarenk iPad’lerin ilgi çekici ve eğlenceli olacağını, hedeflenen genç kitle arasında popülerleşeceğini belirtiyorlar.

 

 

Tagged With: ,