iPhone, bir kez daha müşterilerin en sevdiği telefon oldu!

screen-shot-2013-03-21-at-12-27-10-pm

J.D. Power and Associates, bugün 2013’ün ilk mobil ve akıllı telefon müşteri memnuniyeti araştırmasının sonuçlarını yayınladı. Apple, bu yılla birlikte üst üste iPhone ile dokuzuncu kez ödülün sahibi oldu.

Bir iPhone kullanıcısı bazen diğer cihazların nasıl çalıştığını unutabiliyor. Bazen sırf meraktan iPhone yerine farklı bir markanın ürününü satın alıp kullanmaya başlıyor  ve bir süre sonra imkanı varsa ya iPhone’a geri dönüyor ya da içinde bir dert ile yeni aldığı iPhone olmayan akıllı (!) telefonunu sevmeden kullanmaya çalışıyor.

Henüz iPhone kullanmamış olanlar ise bu duruma bir anlam veremiyor. iPhone’u ellerindeki Android veya farklı bir işletim sistemine sahip 89 çekirdekli ürünler ile kıyaslayanlar oluyor :) Arkadaşlarının iPhone’unu kurcalayıp “Ne var işte aynısını benimki de yapıyor” diyor ve öyle olduğuna gerçekten inanıyor. Ta ki bir iPhone’a sahip olup gerçekten kullanana kadar…

Şimdi bu yazıya sinirlenenler olacaktır. Onlar için genel olarak  bir düşüncemi daha paylaşıp noktalayayım. iPhone harici bir akıllı telefon kullanıyorsanız ve mutluysanız çok güzel. Kullanmaya devam edin. Sizden tek ricamız her fırsatta bilip bilmeden lütfen kıyaslamaya çalışmayın.

Son olarak Elma Dergisi’nde yayınlanan Blackberry Yeniliği Apple’dan Bekliyor! başlıklı yazıya yapılmış çok hoşuma giden  bir yorumu beğeninize sunuyorum. Kalın sağlıcakla…

BFvtc-8CUAA1aq8.png-large

Tagged With: , , ,