Ana SayfaDedikoduiWatch, Ekran ve Pil Ömrü Sorunları Nedeniyle Gecikiyor

iWatch, Ekran ve Pil Ömrü Sorunları Nedeniyle Gecikiyor

iPod Nano Saat
Saat kılıfı takılmış bir iPod Nano

Business Insider’ın bir makalesini yorumlayan The Information’a göre Apple, iWatch’ın geliştirilmesi ile ilgili birden fazla sıkıntı yaşıyor. Şirketin ekran teknolojisi, pil ömrü ve üretim ile ilgili sıkıntılar yaşadığının altının çizildiği raporda, akıllı saatin ekranı için OLED tercih edildiği fakat pil ömrünü geliştirebilmek için Apple’ın yeni ekran teknolojileri üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

Konu ile ilgili daha önce de prototiplerin sadece birkaç günlük pil ömrü sunabildiği, Apple’ın en az dört veya beş günde bir gerçekleşecek şarj döngüsü yaratabilme isteği konuşulmuştu.

iWatch’ın geliştirilme sürecinin uzaması ile ilgili bir dedikodu da NEST firması için Apple’dan ayrılan Bryan James ile ilgili. Daha önce iPod’lar üzerinde de çalışmış olan James’in iWatch takımının önemli bir üyesi olduğu ve şirketten ayrılmasının ürün geliştirme sürecine olumsuz etki ettiği konuşuluyor.

Tüm bu olumsuz dedikodulara rağmen Apple’ın ekosistem takipçilerince iWatch olarak anılan akıllı saat ürünü için ciddi bir ekibi olduğu ve ekibin tüm sorunları kısa sürede aşarak beklendiği gibi yıl sonuna doğru ürünün tanıtılacağı bekleniyor.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Son Yazılar