MacBook, Magic Mouse ve Magic Trackpad’e Touch ID Desteği

-

Apple’ın Touch ID özelliğini iPhone 5s ile birlikte tanıtmasının ardından, diğer Apple ürünlerine de bu özelliğin geleceğini beklemeye başlamıştık. Takip eden zamanda iPad, iPad mini ve iPhone 6 modelleri de beklendiği üzere Touch ID ile gelmeye devam etti.

Parmak izini okuyarak bir saniyenin altında cihazın açılmasını sağlayan veya alışverişlerde şifre yerine kullanılan Touch ID, öyle görünüyor ki bundan sonra Mac sistemlerine de entegre olacak.

Tayvanlı Apple.club.tw sitesinin yayınladığı bir habere göre Apple, MacBook’ların cam izleme dörtgenine, iMac, Mac mini ve Mac Pro modellerinde ise Magic Trackpad ve Magic Mouse üzerine Touch ID eklemeye hazırlanıyor.

MacBook-Magic-Mouse

Apple Pay için de kullanılabilen Touch ID’nin gelecekte sitelerden online alışverişler için de büyük kolaylık ve güvenlik sağlayacağına şüphe yok.

Apple.club.tw sitesi daha önce Apple’ın yeni ürünleri hakkında tutarlı bilgiler paylaşmıştı. iPhone 6 ve iPad Air 2’nin tanıtımdan önce sızan fotoğraflarını da yayınlayan sitenin bu konuda da yanılmayacağını düşünüyoruz.

Zaten beklenen bu gelişmenin ne zaman hayata geçeceğine ilişkin bir bilgi ise maalesef henüz ulaşmadı.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.