Ana SayfaDedikoduMacBook, Magic Mouse ve Magic Trackpad'e Touch ID Desteği

MacBook, Magic Mouse ve Magic Trackpad’e Touch ID Desteği

Apple’ın Touch ID özelliğini iPhone 5s ile birlikte tanıtmasının ardından, diğer Apple ürünlerine de bu özelliğin geleceğini beklemeye başlamıştık. Takip eden zamanda iPad, iPad mini ve iPhone 6 modelleri de beklendiği üzere Touch ID ile gelmeye devam etti.

Parmak izini okuyarak bir saniyenin altında cihazın açılmasını sağlayan veya alışverişlerde şifre yerine kullanılan Touch ID, öyle görünüyor ki bundan sonra Mac sistemlerine de entegre olacak.

Tayvanlı Apple.club.tw sitesinin yayınladığı bir habere göre Apple, MacBook’ların cam izleme dörtgenine, iMac, Mac mini ve Mac Pro modellerinde ise Magic Trackpad ve Magic Mouse üzerine Touch ID eklemeye hazırlanıyor.

MacBook-Magic-Mouse

Apple Pay için de kullanılabilen Touch ID’nin gelecekte sitelerden online alışverişler için de büyük kolaylık ve güvenlik sağlayacağına şüphe yok.

Apple.club.tw sitesi daha önce Apple’ın yeni ürünleri hakkında tutarlı bilgiler paylaşmıştı. iPhone 6 ve iPad Air 2’nin tanıtımdan önce sızan fotoğraflarını da yayınlayan sitenin bu konuda da yanılmayacağını düşünüyoruz.

Zaten beklenen bu gelişmenin ne zaman hayata geçeceğine ilişkin bir bilgi ise maalesef henüz ulaşmadı.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Son Yazılar