Mountain Lion Pil Ömrünü Düşürüyor mu?

-

Geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulanan Mountain Lion, Mac kullanıcılarının yoğun ilgisiyle karşılaştı ancak yeni işletim sisteminin Macbook’ların pil ömrünü düşürdüğü iddia ediliyor.

Mac App Store’dan indirime sunulan Mountain Lion’u  Macbook’larına kuran kullanıcılar, bir süre sonra bilgisayarlarının pil ömrünün düştüğü yönünde görüş belirtmeye başladılar.

Yabancı Apple forumlarına ve Apple’ın resmi destek forumlarında yapılan yorumlar, çok sayıda kullanıcı aynı dertten muzdarip olduğunu gösteriyor.Kullanıcılar Mountain Lion ile birlikte cihazlarının pil ömrü gözle görülür bir pil ömrü kaybına uğradığını belirtiyorlar.

Cult of Mac sitesi konuyla ilgili  haberinde, Art Technica’dan Chris Foresman’ın kendi Macbook Pro’su (Retina) üzerinde yapıtığı incelemede, %38 pil ömrü kaybı yaşadığı ve bu oranın oldukça büyük olduğu dile getiriliyor.

Mountain Lion ile birlikte Macbook’ların ömründe yaşanan düşüşün 10.8.1 güncellemesi ile giderileceği düşülüyor.

Azim Hazal KÖSEhttps://twitter.com/azimkose
twitter.com/azimkose facebook.com/azimkose

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

4 YORUMLAR

 1. 11″ macbook air imde de 5-6 saatlik süre 3,5 saate düştü :(
  ayrıca kalan pil süresi saat:dk olarak barda doğrudan görülebiliyorken güncellemeden sonra sadece % olarak görülebilmesi de hayal kırıklığı oldu! (ancak yüzdeye tıklayarak görülebiliyor)
  umarım ilk güncellemeyle bu sorunlar düzelir…

 2. Benimkinde pek bir rahatsızlık olmadı. Benim dikkatimi karakter tekrarlama geri gelmiş ve iOS stili ekstra karakterler gözükmüyor. Neden olabilir?

 3. 17 temmuzda amerikadan lion yüklü olarak satın aldığım 13MacPro full şarj klavye aydınlatması ve ekran yarı ışıkta safari’de Facebook açık iken 5 saat gitmektedir.
  En azından benim cihazımda sıkıntı çıkardığı kesin.
  Lion ile sadece 1 gün kullandım fakat 7 saati görebilmiştim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.