Ana SayfaiOS BlogApple TVNetflix'e Profil Kilidi Özelliği Geldi

Netflix’e Profil Kilidi Özelliği Geldi

Netflix, üyelikteki profillerin her birine özel bir kilit eklemeye imkan tanıyan yeni bir özellik sunmaya başladı. Ebeveyn denetimini artırmaya yönelik olarak hazırlanan yeni özellik sayesinde profile eklenebilen 4 basamaklı bir pin kodu ile hesapların gizliliği de sağlanmış oluyor.

Profillere özel olarak şifre atama işlemi şu anda sadece web tarayıcıdan yapılabiliyor. iPhone veya iPad uygulaması ile şifre koyulamıyor ancak web sitesinden şifre oluşturulduktan sonra iPad, iPhone veya Apple TV uygulaması içinden profil seçimi esnasında şifreler anında aktif oluyor.

Şifre özelliği dışında ülke bazında yetişkinlik düzeyleri, çocuk profillerindeki otomatik sürekli oynatmanın ayarlanması ve içerik ismine dayalı engel koymak da mümkün hale geldi.

Profile özel şifre oluşturmak için Netflix hesabına giriş yapıp profil seçimi yapıldıktan sonra sağ üst köşedeki menüden önce “Hesap“, ardından gelen ekranda “Profil ve ebeveyn kontrolleri” altından ilgili profilin yanındaki açılır menüyü indirip “Profil Kilidi” ni seçmek ve şifreyi belirlemek yeterli.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Son Yazılar