One More Thing… Apple Music

-

WWDC 2015’in en önemli yeniliği olan Apple Music tanıtıldı… Apple Music, birçok uygulama ile benzerlik taşıyor olsada en büyük artısı sanatçıların kendilerine özel sayfalarının olması. Beğendiğiniz sanatçıları takip ederek yaptıklarından haberdar olabiliyorsunuz ve yayınladıkları özel videoları izleyebiliyorsunuz.

Üye olduktan sonra sahip olduğunuz bütün şarkılar Apple Music arşivinize ekleniyor. Apple’ın kurulum sırasında yaptığı küçük anket sayesinde servis sizin zevkinize göre şarkı, sanatçı ve albümü seçiyor.

apple-music1

Albümlerin dışında Apple Music 7/24 yayın yapan Beats One isimli bir radyo kanalına sahip. Beats One, Apple Music’in aktif olduğu her ülkeye yayın Los Angeles, New York ve London üzerinden yayın yapacak. Üstelik Beats One’ı dinlemek hem ücretsiz hemde Apple Music’e üye olmayı bile gerektirmiyor.

Bunun dışında Apple’ın yeni servisi hakkında merak edilen en önemli soru ise müziklerin Spotify gibi çevrimdışı dinlenip dinlenemeyeceği… Apple, etkinlikte konu hakkında bilgi vermemiş olsada ürün sayfasında çevrimdışı dinleme özelliğinin olduğunu gözüküyor.

Apple-Music-iOS-9

30 Haziran günü 100 ülkede aktif olacak Apple Music iOS 8.4 yüklü iPhone’larda ve eşleştirilmiş Apple Watch’larda, iTunes’un en yeni sürümüne sahip Mac ve PC’lerde ve son olarak sonbaharda Android’de kullanıma sunulacak.

Siriye vereceğiniz; 1982 yılının en iyi şarkılarını çal, buna benzer daha fazla şarkı çal gibi komutlar sayesinde yeni şarkılar keşfedebilirsiniz.

Amerika’daki aylık üyelik ücreti 9.99 dolar ve aile üyeliği 14.99 dolar olarak belirlenen servisin Türkiye ücretleri hakkında açıklama yok. Diğer müzik servislerinden farklı olarak Apple Music kullanıcılarına üç aylık deneme hakkı sunacak.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.