Ana SayfaDonanımOS X İçerisinde Yeni Magic Mouse 2, Magic Trackpad 2 ve Apple...

OS X İçerisinde Yeni Magic Mouse 2, Magic Trackpad 2 ve Apple Magic Keyboard’a Dair İşaretler Var

Görünüşe göre Apple yakın zaman için yeni Retina 4K ekranlı 21.5 inç iMac dışında, ek olarak yeni akseuarlarda hazırlıyor. Consomac‘in farkettiğine göre, sistem kodlarında Magic Mouse 2, Magic Trackpad 2’ye ve Apple Magic Keyboard’a atıfta bulunuyor. Yeni ürünlerden Magic Mouse 2’nin tasarımının değişmeyeceğini fakat Bluetooth 2.0 ile gelen eski modelin aksine Bluetooth 4.2 ile geleceğini ve bu yüzden çok daha tasarruflu pil kullanımına sahip olacağını biliyoruz, bunun dışında yeni mouse; dahili şarj edilebilir Lityum-iyon bataryaya sahip olacak ve pil kullanım süresi artacak. Magic Mouse 2’nin, Force Touch’a sahip olup olmayacağı ise bilinmiyor. Magic Trackpad 2 ve Apple Magic Keyboard’un da dahili, şarj edilebilir Lityum-iyon bataryaya sahip olduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Yeni ürünlerin referansları, OS X El Capitan’a 10.11.1 sürüm kodu ile gelecek ilk güncellemenin, geliştiricilere yayınlanan beta sürümünde yer alıyor. Hali hazırda son kullanıcıya sunulan El Capitan işletim sistemi versiyonlarında ise bu ürünlere yapılan referanslar bulunmuyor.

Bu da demek oluyor ki, bu yeni aksesuarlar ile kısa bir zaman içerisinde tanışacağız. Kim bilir, belki gelecek hafta tanıtılması beklenilen 4K Retina ekranlı 21.5 inç iMac ile birlikte bu ürünler de raflarda yerini almış olur. Akla gelen en mantıklı seçeneğinde bunun olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Son Yazılar