Pill Schiller Android ve Samsung hakkında konuştu

phil schiller

Apple’ın pazarlamadan sorumlu kıdemli başkanı Phil Schiller, Wall Street Journal ile yaptığı röportajda sıradışı konuştu. iPhone’un popüleritesi hakkında veriler paylaşan Schiller, Apple’ın yaptığı araştırmaların Adroid’den iPhone’a geçen kullanıcıların, başka bir Android cihaza geçenlere oranla dört kat daha fazla olduğuna dikkat çekti.

Kıdemli yönetici, Android cihaz üreticilerinin sıklıkla ücretsiz yeni ürün değişimi yaptığını ve bu deneyimin asla iPhone kadar iyi olmadığını ekledi. Birçok şirketten gelen farklı bileşenler nedeniyle bu cihazların sürekli sorun çıkarttığını, buna karşılık Apple’ın donanım ve iOS uyumunun kanıtladığını belirtti.

Bir Android cihazı kutusundan çıkardığınızda iOS deneyimine yakın bir şekilde kullanmaya başlamadan önce dokuz kadar hesaba kayıt olmanız gerekiyor ki bunlar birbirleri ile iOS’taki gibi sorunsuz çalışamıyor.”

Android işletim sistemi ile çalışan cihazları hemen her yerde, her markada bulabilmek mümkün. Günümüzde 200 – 300 TL lik cihazlardan 2000 TL lik cihazlara kadar hepsinde çalışan bu sistemin en büyük oyuncularından Samsung’un bugün  Android işletim sistemi ile çalışan yeni telefonu Galaxy S4’ü New York’ta, Apple’ın gerçekleştirdiği etkinliklere benzer bir tanıtım organizasyonu ile kullanıcılara sunması bekleniyor.

Tagged With: , , , ,