Sürüm Sürüm Sürünen Twitter

-

20130227-121600.jpg Twitter’ın 5.3 güncellemesiyle beraber gelen ve son üç güncellemeye rağmen hala düzeltilmeyen birkaç açığı mevcut. Çoğunlukla iPad kullanıcılarının rastladığı sorunlardan en can sıkıcı olanı; özel mesajların içeriğinin kaybolması. Eğer uygulamayı kapatmadan mesajlaşmaya devam ediyorsanız o anki yazışmalarınızı görebiliyor, uygulamayı açıp kapatırsanız yalnızca size ve karşı tarafa ait birer mesaj görebiliyorsunuz. Var olan geçmiş mesajlara uygulama üzerinden ulaşmak mümkün değil ancak browser üzerinden ya da mail adresinize gelen bildirimler sayesinde eski mesajlara ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca 5.3 güncellemesinden sonra daha önce sildiğiniz mesajlaşmalar da geri gelmiş durumda.

Bir diğer can sıkıcı açık ise; mention, dm, rt, favori ve yeni takipçi uyarılarının geldiği “Bağlan” sekmesinin eş zamanlı çalışmaması. Uygulamanın canı istediği zaman ışığı yakıp; “sizinle etkileşime geçtiler, benden söylemesi” umursamazlığında bir tavrı var sanki. Bazen bağlan sekmesine tıklıyorsunuz ve iki saat önceki mention’ı görüyorsunuz. Push bildirimlerde de yine aynı esneklikle eşzamanlı bildirememe sorunu yaşadığım için şu an push bildirimleri kullanmıyorum.

5.3.3 güncellemesiyle birlikte düzeltilen; uygulamayı açtıktan sonra 3-4 saniye beyaz ekranla bakışma faslı yine 5.3 güncellemesiyle birlikte gelmişti. Anlamadığım nokta; güncellemeler açıkları kapatmak ve performans iyileştirmeleri adına yapılmıyor mu? Neden güncelleme öncesi gayet düzgün çalışan uygulamalar, uygulamanın ilk geliştirilme aşamasında karşılaşılabilecek düzeyde sorunlar yaratarak bizlere sunuluyor?

App Store’da Twitter uygulaması altında da bahsettiğim sorunlarla ilgili eleştiriler mevcut. Yeni güncellemeleri açıkların düzeltileceği umuduyla bekleyen, güncelleme geldiğinde bir heves yükleyen fakat yine aynı sorunlarla karşılaşan kullanıcılar haklı olarak isyan etmiş durumda.

Bakalım geliştiriciler ne zaman masaüstü kullanım pratikliğinde çalışan bir Twitter uygulamasına imza atacaklar, göreceğiz.

Didem Mazlum
Didem Mazlumhttps://twitter.com/didemmazlum
10 Mayıs 1982 İzmir doğumlu. Felsefe öğrencisi. Grafik tasarımcı. Eylül/2013 tarihi itibariyle Çul ve Kül adlı bir kitabı mevcut. facebook/mazlumdidem @didemmazlum didemmazlum.com

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

6 YORUMLAR

  1. Kelime oyununu sevdim. “Sürüm Sürüm Sürünen” ha? İyiymiş :) Yazı zaten harika. Tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. :)

  2. Demekki öyle çok hata var ki bunlara sıra gelmiyor :) bu arada her yazının altında illa bir arıza çıkartan tenten* adlı arkadaş; şöyle güzel bir makale yazıp paylaşsan da okusak…

    *(!)

  3. Katılıyorum Azim Bey, başlık harika gerçekten. Twitter gerçekten her sürümde sürünmeye devam ediyor. İki gün ayrı kalmaya gelmiyor buradan. Değişiklikler var. Tebrik ederim Didem Hanım, renk katacağınız belli oluyor. Güzel bir konuya değinmişsiniz. Bu kadar göz önünde olan bir uygulama için bu kadar göze batan açık olması kabul edilebilir değil. Sırf bu yüzden kullanıcılar diğer twitter yazılımlarını ücretli bile olsa tercih ediyor. Madem resmi uygulama bu, biraz daha özen beklemenin nesi yanlış? Yazınız çok güzel olmuş, çekemeyen arkadaşlara kulak asmayın.

  4. Çok güzel bir yazı olmamış. App Store’da binlerce uygulama var hep için bir yazı bekliyorum. Güneş gözlüğü güzelmiş, derecelimi ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.