Tablet Tabanlı Web Taramalarının %98’i iPad’ler İle Yapılıyor

-

 

12 Eylül tarihinde gerçekleştirilen iPhone 5 tanıtımı sırasında Apple CEO’su Tim Cook, tablet tabanlı web taramalarında iPad’in payının %92 olduğu bilgisini kamuoyu ile paylaşmıştı.

Yeni yayınlanan bir araştırma sonucu bu bilgiyi doğrulamakla kalmıyor, oranı daha da yukarı taşıyor.

Apple Insider sitesi, Onwipe şirketinin araştırma sonuçlarına dayandırdığı haberinde, tablet tabanlı web taramalarının %98.10’unun iPad’ler tarafından gerçekleştirildiğini duyurdu.

Araştırma verilerini, örneklem olarak belirlenen 1200 siteye 13-20 Eylül 2012 tarihleri arasında yapılan 29.5 milyon ziyaret oluşturuyor. Araştırma sonucunda, bu sitelere tablet cihazlar üzerinden yapılan ziyarelerin %98.10’u iPad’ler üzerinden gerçekleştirildiği ortaya çıkıyor.

iPad’in en yakın takipçisi ise Samsung. Galaxy Tab %1.53’lük bir pay sahibi. Galaxy Tab’i %0.21 ile Motorola Zoom ve 0.11 ile Kindle takip ederken, Asus’un payı %0.06 olarak belirleniyor.

Araştırmayı yapan Onswipe şirketi CEO’su Jason Baptiste durumu şu sözlerle ifade etmiş:

“iPad açıkça bir sörf cihazı”

Üzerine bir söz söylemeye pek gerek yok sanırım.

Azim Hazal KÖSEhttps://twitter.com/azimkose
twitter.com/azimkose facebook.com/azimkose

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

1 YORUM

  1. Hata paylarını bile hesaba katsanız %80+ bile bence Apple dışındaki şirketlerin şapkayı önlerine koyup düşünmesini gerektirir. Demek bu iş sadece diğer firmaların iPad üzerinde eksik olarak nitelendirdiği donanımsal (HDMI, arttırılabilir hafıza vs…) ve yazılımsal (en önemlisi flash desteği) kriterleri yerine getirmekle olmuyormuş. Bence bu tablo açıkça bize bunu anlatıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.