Tim Cook: “En Çoğunu Yapmak Başarı Değildir”

Hafta içinde gerçekleşen Apple hissedarlar toplantısında konuşan CEO Tim Cook, Android’in giderek büyümesi hakkında planlarının ne olduğu yünündeki bir soruya “Başarı en çoğunu yapmak değildir.” şeklinde cevap verdi.

20130302-144448.jpg

Belirli bir ürün kategorisinde en çok ürünü sunmanın Apple için bir ya da iki tuşa bakmak kadar kolay olduğunu sözlerine ekleyen Cook, bunun Apple için iyi olmayacağını vurguladı. Bazı piyasa gözlemcileri, daha fazla müşteri çekmek için iPhone ürün gamında çeşitliğini artırma çağrısını yineledi.

20130302-144616.jpg

Gözlemcilerin bir kısmı, Apple’ın Çin gibi gelişmekte olan pazarlar için kontratsız satılan ucuz bir iPhone’un yanısıra Samsung’un Galaxy serisi ile rekabet edebilmek için büyük ekranlı bir iPhone’a ihtiyacı olduğuna inanmayı sürdüryor.

Öte yandan iPad ve tablet piyasasına da değinilen hissederlar toplantısında, Android’in akıllı telefonlarda yakaladığı başarıyı tablette yakalayamadığı ve iPad’in pazarı tek başına donine ettiği kaydedildi.

20130302-144647.jpg

Apple tüm verileri göz önünde bulundurarak bundan sonraki adımlarını bu sonuçlara göre atacaktır. Umarım bir sonraki iPhone güncellemesinde model sayısı fazla artırılmadan tüm beklentiler karşılanır.

Tagged With: ,