Tim Cook: “En Çoğunu Yapmak Başarı Değildir”

-

Hafta içinde gerçekleşen Apple hissedarlar toplantısında konuşan CEO Tim Cook, Android’in giderek büyümesi hakkında planlarının ne olduğu yünündeki bir soruya “Başarı en çoğunu yapmak değildir.” şeklinde cevap verdi.

20130302-144448.jpg

Belirli bir ürün kategorisinde en çok ürünü sunmanın Apple için bir ya da iki tuşa bakmak kadar kolay olduğunu sözlerine ekleyen Cook, bunun Apple için iyi olmayacağını vurguladı. Bazı piyasa gözlemcileri, daha fazla müşteri çekmek için iPhone ürün gamında çeşitliğini artırma çağrısını yineledi.

20130302-144616.jpg

Gözlemcilerin bir kısmı, Apple’ın Çin gibi gelişmekte olan pazarlar için kontratsız satılan ucuz bir iPhone’un yanısıra Samsung’un Galaxy serisi ile rekabet edebilmek için büyük ekranlı bir iPhone’a ihtiyacı olduğuna inanmayı sürdüryor.

Öte yandan iPad ve tablet piyasasına da değinilen hissederlar toplantısında, Android’in akıllı telefonlarda yakaladığı başarıyı tablette yakalayamadığı ve iPad’in pazarı tek başına donine ettiği kaydedildi.

20130302-144647.jpg

Apple tüm verileri göz önünde bulundurarak bundan sonraki adımlarını bu sonuçlara göre atacaktır. Umarım bir sonraki iPhone güncellemesinde model sayısı fazla artırılmadan tüm beklentiler karşılanır.

Azim Hazal KÖSEhttps://twitter.com/azimkose
twitter.com/azimkose facebook.com/azimkose

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

1 YORUM

  1. Android in bu kadar büyümesinin 2 sebebi var. 1. Telefonlarının iphone dan ucuz olması.
    2.Değişik ekran boyları. Işte bu yüzden yeni iphone birazda enine genişlemeli bence

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.