TRAFI App Yayınlandı

-

20140116-102634.jpg

Özellikle kalabalık şehirlerin en büyük çilesidir trafik. Özel aracınız veya toplu taşıma, tercihiniz hangisi olursa olsun büyük şehirlerde yaşayanların hayatlarının azımsanamayacak bir bölümü malesef trafikte geçiyor.

Günlük hayatta toplu taşıma hizmetlerinden faydalanmak isteyen fakat benim gibi hangi aracın nereden hangi saatte hareket ettiğine dair en ufak bir fikri bile bulunmayanlar için alternatif bir uygulama yayınlandı, TRAFI.

TRAFI, gerçek zamanlı trafik verilerini kullandığını idda eden bir yol tarif uygulaması. Sanırım en güzel özelliklerinden biri gidilecek yerin adını FourSquare üzerinden aratıp seçmenin yeterli olması. Ülkemizde hemen her şeyde olduğu gibi toplu taşıma saatleri de genellikle tutarsız olabiliyor. Bununla nasıl başa çıkacağını bilmiyorum fakat uygulama, özellikle kendi aracı yerine pek çok yer için toplu taşımayı tercih edenlere büyük yarar sağlayacak gibi görünüyor. Uygulama şimdilik sadece İstanbul, Ankara ve İzmir’de tarif verebiliyor fakat yakında diğer illerin de sırayla ekleneceği belirtilmiş.

Uygulama dün yayınlandı. Ücretsiz olan uygulamayı indirdim fakat henüz gerçek bir test yapamadım. En kısa sürede yenir mi içilir mi bu yazıyı güncelleyerek sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Sizler de uygulamayı kullandığınızda yaşadığınız tecrübeyi yorumlar ile yazabilirseniz pek çok okuyucumuz için faydalı olacaktır.

Uygulamanın basın bülteni ise şöyle;

TRAFI App Türkiye 15 Ocak 2014 tarihi itibari ile iOS ve Android platformları için resmi uygulamasını sundu.

Gerçek zamanlı trafik verileri ile kapıdan kapıya destek veren bir yer tarifi uygulaması olan TRAFI, kullanıcılarına toplu taşıma yoluyla gerçekleştirilen ulaşım türlerinde gerçek zamanlı trafik verilerini de göz önüne alarak güzergah ve toplu taşıt önerileri sunuyor. Uygulama, Türkiye için bütün toplu taşıma taşıtlarını entegre halde sunarken, açık adres girmek yerine sadece gideceğiniz yer isimlerini FourSquare üzerinden aramanıza imkan tanıyor.

TRAFI CEO’su ve Kurucu Ortaklarından Martynas Gudonavicius, “Özellikl İstanbul olmak üzere yaşanan trafik sorununu göz önünde bulundurarak Türkiye genelindeki en iyi toplu taşıma uygulamasını sunmak istiyoruz. Uygulamamızı sürekli güncelleyerek ve yeni özellikler ekleyerek kullanıcılarımız için en kullanışlı ve yararlı hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip ederek yenilenen ve eklenen özelliklerimizden hemen haberdar olabilirsiniz” diyor.

Gudonavicius ekliyor: “Fikir ve önerileriniz bizim için çok önemli. Geri dönüşleriniz doğrultusunda uygulamamızı sürekli güncelliyor olacağız.”

Litvanya’da aylık 300 binden fazla aktif kullanıcıya sahip olan TRAFI, şu an Türkiye’de İstanbul, Ankara ve İzmir illeri için hizmet veriyor. Diğer iller ise uygulamaya hızlı bir şekilde eklenecek.

Mobil uygulama, iOS7 ve Android platformlarına uygundur.

• Android – Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trafi.android.tr
• iOS – Appstore: https://itunes.apple.com/tr/app/trafi-turkiye/id791973944

Uygulamanın Özellikleri:

• Rota/Güzergah arama
• En yakın durakların harita üzerinde interaktif sunumu
• Metrobüs, otobüs, vapur, tramvay ve metro tarifeleri
• Gerçek zamanlı bilgi
• Otobüs hareketlerinin gerçek zamanlı sunumu
• Bir sonraki toplu taşımanın geliş saati
• İngilizce ve Türkçe dil özelliği
• Favori duraklar – hızlı erişim için sık kullandığınız güzergah ya da durakları kaydedebilirsiniz.

Uygulamayı App Store’dan indirmek için tıklayınız

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

5 YORUMLAR

  1. Mehmet bey ücretsiz diyor ama verdiğ,n,z linkten indirmeye çalışıyorum ödemeye yönlendiriyor beni.İlk defa başıma geldi böyle bir durum nedeni ne acaba?

  2. Uygulama ücretsiz. En altta verdiğim linkten herhangi bir ücret talebi olmadan rahatlıkla indirebilmeniz gerekiyor. Muhtemelen sizinki başka bir sorun. Bunun gibi bir sorun yaşayan başka bir okuyucu var mı acaba?

  3. bilmiyorum ama ben de bir sorun var heralde.Çünkü bütün ücretsiz uygulamalarda ödemeye yönlendiriyor sebebiini öğrenemedim..

  4. @stotakoe .sorun çözüldü kredi kartı bilgilerimi iptal ettim nedense bir sorun oluşmuş y ada dediğin gibi girmediğim yarım bilgiler de olabilir.ama sonuç itibariyle problem ortadan kalktı.İlgin için teşekkürler…=)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.