Ücretsiz 50GB Bulut Alanı ile Box 3.0

-

Elma Dergisi şimdiye kadar size hiç kötü bir şey önerdi mi? Yerinizde olsam önce yazının sonuna gidip linki bulur ve Box uygulamasını (daha önce yüklemediyseniz) indirirdim.

Box, aslında uzun süredir faliyette. Çalışma mantığı Dropbox ve iCloud ile aynı. Bir uygulama Mac’inize, bir uygulama ise iPhone ve iPad’inize indiriyorsunuz. Daha önce kullanmadıysanız kullanıcı adı ve parola oluşturup sisteme giriş yapıyorsunuz ve fotoğraf, belge, video veya sürekli erişmek istediğiniz ne var ne yok oraya yüklüyorsunuz. Dilediğiniz zaman dilediğiniz cihazdan bu veriye ulaşabiliyorsunuz.

Box uygulamasını neredeyse ilk çıktığı günden beri kullanıyordum fakat dosya arama zorlukları ve yavaşlığı nedeniyle bir süre önce silmiştim ve Dropbox & iCloud ikilisi ile idare ediyordum.

Uygulamanın 3.0 sürümü yayınlandı. Baştan aşağı yenilenen arabirime yepyeni özellikler eklenmiş. Belge önizleme ve arama özellikleri geliştirilmiş. Hızı ise malesef hala kötü. Belki yeni yayınlandığı ve sisteme fazla kullanıcı girişi olduğu içindir ama bana eski sürümden pek farklı gelmedi. Yine de sunduğu bir özellik nedeniyle çıtayı oldukça yükselttiği kesin.

Box uygulaması, 3.0 sürümü ile birlikte tam 50 GB ücretsiz bulut alanı sunuyor. Yanlış duymadınız. Dropbox’ın 2GB, iCloud’un ise 5 GB sunduğu günümüzde bu gerçekten çok iyi bir alan. Halihazırda bu alanları vaadeden başka servisler olsa da kullanım kolaylığı ve rahatlığı nedeniyle Box 3.0 artık Dropbox’tan geri kalmıyor.

Direk iOS uygulaması üzerinden yeni klasör oluşturup klasörlere dosya, fotoğraf vb. eklemek, seçilen dosya veya klasörler üzerinde kes/kopyala/yapıştır komutlarını uygulayabilmek, kolayca paylaşmak veya arama, sıralama yapmak oldukça kolay. Mac sürümünün kullanımı da bir Finder penceresinden farksız ve sürükle bırak veya komutlar ile dosya aktarabilmek çok hoş.  iOS 7 ‘ye uygun tasarım dili ile yenilenen uygulamanın yeni halini sevdim.

Mac sürümü de box.com adresinden sisteme giriş yapıp indirdikten ve yeniden klasörlerimi oluşturmaya ve dosyalarımı aktarmaya başlamışken işinize yarayacağını düşünüp paylaşmak istedim. Box’ın iOS sürümünü bu bağlantıdan iOS cihazınıza indirebilirsiniz.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

7 YORUMLAR

 1. 1 TB var şuan. İlgilenenler kaçırmasın.

  Son tarih 20 Ocak.
  Mail.ru 20 Ocak’a kadar üye olup, programlarından birisiyle giriş yapan herkese 1TB Bulut servisi sunuyor.

  Mail.ru’dan bir adres alıyoruz.
  http://e.mail.ru/signup?from=login&lang=en_US

  Ardından bu sayfaya gitmek gerekli:
  http://cloud.mail.ru/promo/

  Aşağıdaki mac ya da mobil platformlara uyumlu app lardan giriş yapmak yeterli.
  https://desktopcloud.cdnmail.ru/osx/Mail.Ru_Cloud.dmg
  Appstore linkini bulamadım. Linkler açılmadı bende şuan.

 2. Mehmet bey merhaba, az önce uygulamayı mac’ime yükledim ama 10 GB’lık bir alanı ücretsiz olarak sunduğunu gördüm. Acaba neden olabilir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.