Ücretsiz 50GB Bulut Alanı ile Box 3.0

-

Elma Dergisi şimdiye kadar size hiç kötü bir şey önerdi mi? Yerinizde olsam önce yazının sonuna gidip linki bulur ve Box uygulamasını (daha önce yüklemediyseniz) indirirdim.

Box, aslında uzun süredir faliyette. Çalışma mantığı Dropbox ve iCloud ile aynı. Bir uygulama Mac’inize, bir uygulama ise iPhone ve iPad’inize indiriyorsunuz. Daha önce kullanmadıysanız kullanıcı adı ve parola oluşturup sisteme giriş yapıyorsunuz ve fotoğraf, belge, video veya sürekli erişmek istediğiniz ne var ne yok oraya yüklüyorsunuz. Dilediğiniz zaman dilediğiniz cihazdan bu veriye ulaşabiliyorsunuz.

Box uygulamasını neredeyse ilk çıktığı günden beri kullanıyordum fakat dosya arama zorlukları ve yavaşlığı nedeniyle bir süre önce silmiştim ve Dropbox & iCloud ikilisi ile idare ediyordum.

Uygulamanın 3.0 sürümü yayınlandı. Baştan aşağı yenilenen arabirime yepyeni özellikler eklenmiş. Belge önizleme ve arama özellikleri geliştirilmiş. Hızı ise malesef hala kötü. Belki yeni yayınlandığı ve sisteme fazla kullanıcı girişi olduğu içindir ama bana eski sürümden pek farklı gelmedi. Yine de sunduğu bir özellik nedeniyle çıtayı oldukça yükselttiği kesin.

Box uygulaması, 3.0 sürümü ile birlikte tam 50 GB ücretsiz bulut alanı sunuyor. Yanlış duymadınız. Dropbox’ın 2GB, iCloud’un ise 5 GB sunduğu günümüzde bu gerçekten çok iyi bir alan. Halihazırda bu alanları vaadeden başka servisler olsa da kullanım kolaylığı ve rahatlığı nedeniyle Box 3.0 artık Dropbox’tan geri kalmıyor.

Direk iOS uygulaması üzerinden yeni klasör oluşturup klasörlere dosya, fotoğraf vb. eklemek, seçilen dosya veya klasörler üzerinde kes/kopyala/yapıştır komutlarını uygulayabilmek, kolayca paylaşmak veya arama, sıralama yapmak oldukça kolay. Mac sürümünün kullanımı da bir Finder penceresinden farksız ve sürükle bırak veya komutlar ile dosya aktarabilmek çok hoş.  iOS 7 ‘ye uygun tasarım dili ile yenilenen uygulamanın yeni halini sevdim.

Mac sürümü de box.com adresinden sisteme giriş yapıp indirdikten ve yeniden klasörlerimi oluşturmaya ve dosyalarımı aktarmaya başlamışken işinize yarayacağını düşünüp paylaşmak istedim. Box’ın iOS sürümünü bu bağlantıdan iOS cihazınıza indirebilirsiniz.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

WWDC 22 Haziran’da Başlayacak

Apple, bugün WWDC etkinliğinin 22 Haziran'da başlayacağını duyurdu. Etkinliğe katılım Apple Developer uygulaması ve Apple Developer web sitesi üzerinden online olarak gerçekleşecek...

13 inç MacBook Pro Yenilendi

Apple, 13 ink boyutlu MacBook Pro modelini yeni Magic Keyboard ve yeni teknik özelliklerle güncelledi. Fiziksel ESC tuşu, ters T şeklindeki yön...

Mac’te PDF Dokümanı Nasıl İmzalanır?

Apple, macOS Lion (10.7) ile birlikte PDF dokümanlara veya farklı biçimlerdeki görsellere kendi imzamızı ekleyebilmek için şık bir metod ekledi. Prosedür zamanla...

Classic Porsche’lere CarPlay Desteği

Porsche, klasik modelleri ile uyumlu Apple CarPlay destekli ses sistemlerini satışa sundu. CarPlay Radios adlı ürünler neredeyse 60'lı yılların modellerinden 2000'li yılların araçlarına...

Hayat Eve Sığar

Sağlık Bakanlığı, iOS için "Hayat Eve Sığar" adlı uygulamayı AppStore üzerinden yayınladı. Yeni tip korona virüsün yol açtığı COVID-19 hastalık ve salgın...

Popüler Kategoriler

7 YORUMLAR

 1. 1 TB var şuan. İlgilenenler kaçırmasın.

  Son tarih 20 Ocak.
  Mail.ru 20 Ocak’a kadar üye olup, programlarından birisiyle giriş yapan herkese 1TB Bulut servisi sunuyor.

  Mail.ru’dan bir adres alıyoruz.
  http://e.mail.ru/signup?from=login&lang=en_US

  Ardından bu sayfaya gitmek gerekli:
  http://cloud.mail.ru/promo/

  Aşağıdaki mac ya da mobil platformlara uyumlu app lardan giriş yapmak yeterli.
  https://desktopcloud.cdnmail.ru/osx/Mail.Ru_Cloud.dmg
  Appstore linkini bulamadım. Linkler açılmadı bende şuan.

 2. Mehmet bey merhaba, az önce uygulamayı mac’ime yükledim ama 10 GB’lık bir alanı ücretsiz olarak sunduğunu gördüm. Acaba neden olabilir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.