Viber artık Mac’te

Hali hazırda 200 Milyon kullanıcısı bulunan ve ücretsiz telefon görüşmesi sağlayan Viber ‘ın Mac sürümü de  kullanıcılara sunuldu.

Screen Shot 2013-05-07 at 7.51.34 PM

Screen Shot 2013-05-07 at 7.53.06 PM

Viber, ilk olarak iOS / Android gibi mobil platformlar için geliştirilmiş bir anında mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşme yazılımı. Mesaj konusunda en büyük rakipleri Apple’ın yerleşik iMessage uygulaması ile App Store’un en çok indirilen ücretli yazılımı WhatsApp. Uygulama Whatsapp’tan, Skype gibi sesli ve görüntü görüşmeye de olanak verdiği için ayrılıyor. Her ne kadar adı WhatsApp ile daha çok anılsa da Asıl rakibi şüphesiz Skype.

Viber’i Mac’inizde kullanabilmeniz için telefonuzda da son sürümüne sahip olmalısınız.

IMG_1007

Mevcut kullanmış olduğunuz telefon numarasını girdikten sonra sistem otomatik olarak telefonunuzdaki viber’iniz için bir şifre gönderiyor. Şifreyi girdiğiniz andan itibaren bütün viber kullanıcılarınız otomatik olarak Mac ‘deki  viber üzerinden görünebiliyor.

Viber’in Mac sürümünde  en hoşuma giden özellik ise artık video araması yapabilmemiz oldu.Daha Beta aşamasında olan bu özellik belli ki viber’in en büyük eksiğini kapatmayı hedefliyor.

Yapmış olduğum görüşmelerde şaşırtıcı derecede kaliteli ses ile konuştuğumu belirtmeliyim.Video arama özelliği ile daha da güçlenen viber gözünü rakiplerinin tahtina dikmiş görünüyor. Özellikle mobil uygulaması ile  bütünleşik kullanımı viber’i rakipsiz yapmaya yeter de artar bile. Uygulamanın başarılı olup olmayacağını önümüzdeki günlerde hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yazılımı 10.7 Lion ve üzeri OS X sistemlere ücretsiz olarak bu bağlantıdan indirerek yükleyebilirsiniz.

Untitled

 

Tagged With: ,