Viber artık Mac’te

-

Hali hazırda 200 Milyon kullanıcısı bulunan ve ücretsiz telefon görüşmesi sağlayan Viber ‘ın Mac sürümü de  kullanıcılara sunuldu.

Screen Shot 2013-05-07 at 7.51.34 PM

Screen Shot 2013-05-07 at 7.53.06 PM

Viber, ilk olarak iOS / Android gibi mobil platformlar için geliştirilmiş bir anında mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşme yazılımı. Mesaj konusunda en büyük rakipleri Apple’ın yerleşik iMessage uygulaması ile App Store’un en çok indirilen ücretli yazılımı WhatsApp. Uygulama Whatsapp’tan, Skype gibi sesli ve görüntü görüşmeye de olanak verdiği için ayrılıyor. Her ne kadar adı WhatsApp ile daha çok anılsa da Asıl rakibi şüphesiz Skype.

Viber’i Mac’inizde kullanabilmeniz için telefonuzda da son sürümüne sahip olmalısınız.

IMG_1007

Mevcut kullanmış olduğunuz telefon numarasını girdikten sonra sistem otomatik olarak telefonunuzdaki viber’iniz için bir şifre gönderiyor. Şifreyi girdiğiniz andan itibaren bütün viber kullanıcılarınız otomatik olarak Mac ‘deki  viber üzerinden görünebiliyor.

Viber’in Mac sürümünde  en hoşuma giden özellik ise artık video araması yapabilmemiz oldu.Daha Beta aşamasında olan bu özellik belli ki viber’in en büyük eksiğini kapatmayı hedefliyor.

Yapmış olduğum görüşmelerde şaşırtıcı derecede kaliteli ses ile konuştuğumu belirtmeliyim.Video arama özelliği ile daha da güçlenen viber gözünü rakiplerinin tahtina dikmiş görünüyor. Özellikle mobil uygulaması ile  bütünleşik kullanımı viber’i rakipsiz yapmaya yeter de artar bile. Uygulamanın başarılı olup olmayacağını önümüzdeki günlerde hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yazılımı 10.7 Lion ve üzeri OS X sistemlere ücretsiz olarak bu bağlantıdan indirerek yükleyebilirsiniz.

Untitled

 

Ömer Özkan
Ömer Özkan
Apple, Tech, Software Engineer & Editor of ElmaDergisi

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.