Windows 8 Reklam Müziği iTunes Store Türkiye’de İlk Sıraya Yerleşti

20121204-125017.jpg

Apple kullanıcıları için yıllardır beklenen an geldi ve iTunes Store Türkiye açıldı. Elma Dergisi ekibi olarak dün gece boyunca, hem sitemizden hem de sosyal medyadan bu güzel gelişmeyi okuyucularımıza ve takipçilerimize en hızlı şekilde duyurmaya çalıştık.

Hatta bu sevinci o kadar abartık ki girip iTunes Store’u adam akıllı inceleme şansımız bile pek olmadı. Açıkçası ben, bu sabah biraz daha ayrıntılı dolaşma fırsatı buldum.

iTunes Store’da kendi sanatçılarımızı ve eserlerini görmek inanılmaz güzel… Store’u açar açmaz Sıla’nın Vaveyla’sı ile karşılaşmak, “Filmler” bölümünde Hababam Sınıfı’nı, Yılmaz Güney Sineması’nı, Arog’u ve daha nicelerini görmek ayrı bir keyif…

Tabii bu keyifli anların arasında bir ayrıntı da gözüme takılmadı değil. iTunes Store’un “En Popüler” kategorisine girdiğimizde, albümler arasında Sıla’nın son albümü Vaveyla’nın ilk sıraya yerleştiğini görüyoruz. Video klipler de ise Rolling In The Deep parçası ile Adele birincilik koltuğunda.

İlginç olan ise en popüler parçalar listesinde. Bu listede Avusturalya’lı sanatçı Lenka’nın “Everything at Once” adlı parçası ilk sırada yerini almış durumda. Şarkı hiç de yabancı gelmiyor. 30 saniyelik demosunu dinleyince bu parçanın ülkemizde de yayınlanan Windows 8 TV reklamının müziği olduğunu anlıyorum. Evet, gerçekten hoş bir parça ve ilginç bir tesadüf.

iTunes Store Türkiye’nin ilk gününde, en popüler parça Windows 8 reklam müziği oluyor. Fazlasıyla ironik değil mi?

Tagged With: