WWDC 2016 13 Haziran’da Başlıyor

-

Apple’ın her yıl gerçekleştirdiği WWDC (World Wide Developers Conference) bu yıl 13-17 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

Katılımın yoğun olması nedeniyle son yıllarda çekiliş sistemiyle geliştiricilerin dahil olabilecekleri bu organizasyonda geliştiriciler için çeşitli seanslar, dersler ve pek çok etkinlik katılımcıları bekliyor. $1599 katılım ücreti olan etkinlik için başvurular 22 Nisan’a kadar yapılabilir. Çekiliş sonucu kazananlara 25 Nisan’da bilgi gönderilecek.

wwdc-2016-logo-100656630-large

Son kullanıcılar için WWDC etkinliği ise tanıtılacak yeni ürün ve yazılımlar manasına geliyor. Gerçi Apple’ın bu etkinlikten beklenen yenilikleri, yeni Mac OS ve yeni iOS işletim sistemleri olacaktır.

iOS 10, macOS 10.12, watch OS 3 ve tvOS 3 sürümlerinin ilk betaları da geliştiriciler için yayınlanacaktır. Muhtemelen kısa bir süre sonra ise halka açık beta sürümler için duyuru yapılır.

Etkinliğin ilk günü açılış TSİ 20.00 ‘de San Francisco Bill Graham Civic Auditorium’da olacak. Apple.com sitesinden canlı yayınlanması beklenen etkinlik ile ilgili Apple Geliştirici sayfasından daha fazla bilgi almak isteyenler bu bağlantı ile ilgili sayfaya ulaşabilirler.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.