Ana SayfaApple BlogWWDC 22 Haziran'da Başlayacak

WWDC 22 Haziran’da Başlayacak

Apple, bugün WWDC etkinliğinin 22 Haziran’da başlayacağını duyurdu. Etkinliğe katılım Apple Developer uygulaması ve Apple Developer web sitesi üzerinden online olarak gerçekleşecek ve tüm katılım bu yıl tüm geliştiriciler için ücretsiz olacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Apple’ın WWDC 2020 başlarken özel bir açılış etkinliği düzenlemesi bekleniyor.

Apple’ın pazarlama kıdemli başkan yardımcısı Phil Schiller, “WWDC20, Apple platformlarının geleceği hakkında bilgi edinmek için Haziran ayında bir hafta boyunca 23 milyondan fazla küresel geliştirici topluluğumuzu benzeri görülmemiş bir şekilde bir araya getirecek.” dedi . “Haziran ayında küresel geliştirici topluluğuyla çevrimiçi buluşmak, daha inanılmaz uygulamalar ve hizmetler oluşturmalarına yardımcı olmak, üzerinde çalıştığımız tüm yeni araçları paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Daha fazla ayrıntı paylaşmak için heyecanla bekliyoruz.” açıklamasını yaptı.

Apple’ın geçmiş yıllarda hazırladığı WWDC’lerde olduğu gibi, WWDC’nin bu yılki 2020 dijital etkinliği de bir hafta sürecek. Normalde WWDC’ye katılmak için 1.599 $ ‘lık bilet almak gerekiyordu ancak yeni tip korona virüs salgını nedeniyle bu yıl milyonlarca geliştirici etkinliğe ücretsiz olarak katılabilecek.

Apple, etkinlikte ayrıca Swift Öğrenci Yarışması düzenleyecek.

Apple, Yazılım Mühendisliği kıdemli başkan yardımcısı Craig Federighi, “Öğrenciler Apple geliştirici topluluğunun ayrılmaz bir parçası ve geçen yıl WWDC, 37 farklı ülkeyi kapsayan 350’den fazla öğrenci geliştiricinin katılımını gördü” dedi ve “WWDC20’yi dört gözle beklerken, toplantımız bu yıl sanal olacak olsa da, dünyanın dört bir yanından genç geliştiricilerimizin yaratıcı katkılarını tanımak ve kutlamak istiyoruz.” açıklamasını yaptı.

Dünyanın dört bir yanından öğrenci geliştiriciler Swift Playgrounds’da üç dakika içinde deneyimlenebilecek etkileşimli bir sahne oluşturarak Swift Öğrenci Yarışmasına katılabilirler. Detaylı bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

WWDC 2020 kapsamındaki başlangıç etkinliğinde Apple, iOS ve iPadOS 14, watchOS 7, tvOS 14 ve macOS 10.16’yı tanıtacak ve büyük olasılıkla işletim sistemlerinin ilk beta sürümleri geliştiriciler ile buluşacak.

Ayrıca Apple’ın (daha önce adının AirTags olacağı ileri sürülen) Tile benzeri bir bluetooth etiketleri, 23 inç yeni iMac, yeni iPad Air ve güncellenmiş Apple TV tanıtması bekleniyor.

22 Haziran’da başlayacak olan WWDC 2020’nin açılışındaki Apple etkinliği, canlı olarak Apple’ın Resmi web sitesinden yayınlanacak.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Son Yazılar