Ana SayfaApple BlogWWDC Hazırlıkları Sürüyor

WWDC Hazırlıkları Sürüyor

Apple, 13 Haziran’da başlayacak olan WWDC ’16 etkinliği için hazırlıkları sürdürüyor. Etkinlik boyunca kullanılacak olan Moscone West, dev Apple çıkartmaları ile süslenmeye başladı. WWDC sunumunun gerçekleşeceği Bill Graham Civic Auditorium’da da hummalı bir çalışma var. Dışına küçük Apple logolarının yerleştirildiği binanın içine yerleştirilecek olan afişler  muhtemelen pazar günü yerlerini alacak. Bir gruba göre ise Apple bina içinde afiş kullanımını bu yıl devam ettirmeyebilir.

moscone-west-wwdc-banners

17184-14423-160610-Graham-l

Apple bu yıl geliştiriciler için yine onlarca ders hazırlamıştır fakat en çok ilgiyi WWDC’nin ilk günü tanıtılacak yeni ürün ve hizmetler çekecektir.

iOS 10 ve macOS 10.12 (isimler veya versiyon numaraları bir sürpriz olur da değişmezse) yanında watchOS 3, ve Apple TV için yeni sürüm işletim sistemleri ilk gün boy gösterip ardından beta olarak geliştiricilerin kullanımına sunulacak.

Yeni yazılımların haricinde bu yıl yeni bir donanım tanıtılması beklenmiyor. Düşük bir ihtimal ile, fonskiyon tuşlarının yerinde oled ekran bulunan bir MacBook Pro görülebilir fakat fazla heves yapmamakta fayda var. Yerel saat ile sabah 10’da başlayacak etkinlik Türkiye saati ile 20.00 itibariyle Apple.com web sitesinden, iPhone, iPad veya Apple TV’deki Apple Etkinlikleri kanalından canlı olarak izlenebilecek.

Tüm önemli güncellemeler ve bilgiler anlık olarak Elma Dergisi Facebook ve Twitter hesaplarından paylaşılacak. Etkinliğin ardından tanıtılan tüm yenilikler ve haberler detaylarıyla yine bu sayfadan okunabilir. Takip etmeyi unutmayın.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Son Yazılar