WWDC Hazırlıkları Sürüyor

-

Apple, 13 Haziran’da başlayacak olan WWDC ’16 etkinliği için hazırlıkları sürdürüyor. Etkinlik boyunca kullanılacak olan Moscone West, dev Apple çıkartmaları ile süslenmeye başladı. WWDC sunumunun gerçekleşeceği Bill Graham Civic Auditorium’da da hummalı bir çalışma var. Dışına küçük Apple logolarının yerleştirildiği binanın içine yerleştirilecek olan afişler  muhtemelen pazar günü yerlerini alacak. Bir gruba göre ise Apple bina içinde afiş kullanımını bu yıl devam ettirmeyebilir.

moscone-west-wwdc-banners

17184-14423-160610-Graham-l

Apple bu yıl geliştiriciler için yine onlarca ders hazırlamıştır fakat en çok ilgiyi WWDC’nin ilk günü tanıtılacak yeni ürün ve hizmetler çekecektir.

iOS 10 ve macOS 10.12 (isimler veya versiyon numaraları bir sürpriz olur da değişmezse) yanında watchOS 3, ve Apple TV için yeni sürüm işletim sistemleri ilk gün boy gösterip ardından beta olarak geliştiricilerin kullanımına sunulacak.

Yeni yazılımların haricinde bu yıl yeni bir donanım tanıtılması beklenmiyor. Düşük bir ihtimal ile, fonskiyon tuşlarının yerinde oled ekran bulunan bir MacBook Pro görülebilir fakat fazla heves yapmamakta fayda var. Yerel saat ile sabah 10’da başlayacak etkinlik Türkiye saati ile 20.00 itibariyle Apple.com web sitesinden, iPhone, iPad veya Apple TV’deki Apple Etkinlikleri kanalından canlı olarak izlenebilecek.

Tüm önemli güncellemeler ve bilgiler anlık olarak Elma Dergisi Facebook ve Twitter hesaplarından paylaşılacak. Etkinliğin ardından tanıtılan tüm yenilikler ve haberler detaylarıyla yine bu sayfadan okunabilir. Takip etmeyi unutmayın.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

Önceki İçerik8 Yeni iPhone Reklamı
Sonraki İçerikwatchOS 3 Tanıtıldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.