Yaza yeni MacBook ailesi

Apple, Haziran ayındaki WWDC konferansında MacBook Ailesini yenileyecek

macbook-air-540x334

Bugün ortalıkta dolaşan dedikoduların arkası kesilmeyecek gibi bir his var içimde. Bazıları öylesine saçma ki, gülmekten kendimi alamıyorum. Dişe dokunur olanlarıda zaten Elma Dergisi’nde okuyorsunuz.

Mantıklı gelen dedikodulardan birinin daha kaynağı Digitimes. Tedarikçi zincirinden gelen haberlerin yorumlandığı söylentiye göre Apple önümüzdeki Haziran ayında gerçekleştirilecek olan World Wide Developers Conference’da MacBook Air ve MacBook Pro sistemlerini güncelleyecek.

Mantıklı bulmamın sebebi ise geçtiğimiz 2012 Haziran’ından beri MacBook ailesinde bir güncelleme yapılmamış olması. Her iki sistemin de yeni nesil işlemciler ve özellikler ile donatılma zamanı yaklaşıyor.

Halihazırda Intel’in yeni Haswell işlemcilerini de önümüzdeki yaza kadar hazırlamaya çalıştığını biliyoruz. Apple’ın konferansa kadar yetişmesi halinde bu işlemcilerle güçlendirilmiş MacBook serisinin tanıtması ihtimali de söylentiyi güçlendirmiş olur.

MacBook ailesinin en hafif üyesi MacBook Air için geçerli bir dedikodu ise sistemin Retina Ekran’a sahip olacağı iddiası. Mevcut kasadaki pil sisteminin bile ancak yeterli geldiği düşünülürse ciddi bir pil güncellemesi olmadan MacBook Air’lere Retina Ekran gelmesinin şimdilik hayalden öteye geçemeyeceğini düşünüyorum.

Tagged With: , , , , ,