Yaza yeni MacBook ailesi

-

Apple, Haziran ayındaki WWDC konferansında MacBook Ailesini yenileyecek

macbook-air-540x334

Bugün ortalıkta dolaşan dedikoduların arkası kesilmeyecek gibi bir his var içimde. Bazıları öylesine saçma ki, gülmekten kendimi alamıyorum. Dişe dokunur olanlarıda zaten Elma Dergisi’nde okuyorsunuz.

Mantıklı gelen dedikodulardan birinin daha kaynağı Digitimes. Tedarikçi zincirinden gelen haberlerin yorumlandığı söylentiye göre Apple önümüzdeki Haziran ayında gerçekleştirilecek olan World Wide Developers Conference’da MacBook Air ve MacBook Pro sistemlerini güncelleyecek.

Mantıklı bulmamın sebebi ise geçtiğimiz 2012 Haziran’ından beri MacBook ailesinde bir güncelleme yapılmamış olması. Her iki sistemin de yeni nesil işlemciler ve özellikler ile donatılma zamanı yaklaşıyor.

Halihazırda Intel’in yeni Haswell işlemcilerini de önümüzdeki yaza kadar hazırlamaya çalıştığını biliyoruz. Apple’ın konferansa kadar yetişmesi halinde bu işlemcilerle güçlendirilmiş MacBook serisinin tanıtması ihtimali de söylentiyi güçlendirmiş olur.

MacBook ailesinin en hafif üyesi MacBook Air için geçerli bir dedikodu ise sistemin Retina Ekran’a sahip olacağı iddiası. Mevcut kasadaki pil sisteminin bile ancak yeterli geldiği düşünülürse ciddi bir pil güncellemesi olmadan MacBook Air’lere Retina Ekran gelmesinin şimdilik hayalden öteye geçemeyeceğini düşünüyorum.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.