Yeni iPhone’un takvimi yine Sonbahar

Ekim 2011 deki iPhone 4S’in çıkışına kadar Apple, devrimsel mobil telefonu iPhone’un çıkışı için hep yaz aylarını seçti.  Orjinal iPhone, iPhone 3GS ve iPhone 4 Haziran, iPhone 3G ise Temmuz ayında satışa sunuldu. iPhone 4S bu kuralı bozup sonbahara kaldı. Daha önceleri de sağlam kaynaklardan edindiği tutarlı söylentileri ile tanınan Japon Macotakara sitesi Apple’ın yeni iPhone’unun yine sonbahar aylarında kullanıcılar ile buluşacağını öngören bir rapor yayımladı.

Bu raporu değerlendiren iMore sitesi ise yeni iPhone’un Ekim ayı içinde, LTE bağlantı (4G) desteği ile satışa sunulacağını yineledi.

Altıncı nesil iPhone’un Eylül veya Ekim ayları içinde tanıtılmasının en mantıklı seçenek olduğunu daha önceleri de savunmuştum. Malum, ABD’de tatil sezonu öncesi satışları maksimum düzeye çıkartıp “Apple ne çıkarttı böyle?” dedirtmenin en kolay yöntemi. Tatil sezonunu da içine alan çeyrekte yaşanan son patlama bunun en güzel kanıtı. iPhone 4S’in milyonlarca sattığını biliyoruz.

Şimdilik yeni iPhone hakkında dişe dokunur ciddi bir bilgi bulunmuyor. Bu yüzden abuk sabuk sitelerde yer alan “Yeni iPhone’un lazer güç ünitesi olacakmış” gibisinden haberlere itibar etmeyin. Zaten ortada somut bir şeyler varsa önce Elma Dergisi’nde yayınlanacağını biliyorsunuz. Söylentiler tamamen yeni, iddalı, daha ince bir tasarım ile şekillenmiş dört inçlik ekrandan öteye geçemedi. Elbette bu konuda atış serbest.

Tagged With: ,