Yeni iPhone’un takvimi yine Sonbahar

-

Ekim 2011 deki iPhone 4S’in çıkışına kadar Apple, devrimsel mobil telefonu iPhone’un çıkışı için hep yaz aylarını seçti.  Orjinal iPhone, iPhone 3GS ve iPhone 4 Haziran, iPhone 3G ise Temmuz ayında satışa sunuldu. iPhone 4S bu kuralı bozup sonbahara kaldı. Daha önceleri de sağlam kaynaklardan edindiği tutarlı söylentileri ile tanınan Japon Macotakara sitesi Apple’ın yeni iPhone’unun yine sonbahar aylarında kullanıcılar ile buluşacağını öngören bir rapor yayımladı.

Bu raporu değerlendiren iMore sitesi ise yeni iPhone’un Ekim ayı içinde, LTE bağlantı (4G) desteği ile satışa sunulacağını yineledi.

Altıncı nesil iPhone’un Eylül veya Ekim ayları içinde tanıtılmasının en mantıklı seçenek olduğunu daha önceleri de savunmuştum. Malum, ABD’de tatil sezonu öncesi satışları maksimum düzeye çıkartıp “Apple ne çıkarttı böyle?” dedirtmenin en kolay yöntemi. Tatil sezonunu da içine alan çeyrekte yaşanan son patlama bunun en güzel kanıtı. iPhone 4S’in milyonlarca sattığını biliyoruz.

Şimdilik yeni iPhone hakkında dişe dokunur ciddi bir bilgi bulunmuyor. Bu yüzden abuk sabuk sitelerde yer alan “Yeni iPhone’un lazer güç ünitesi olacakmış” gibisinden haberlere itibar etmeyin. Zaten ortada somut bir şeyler varsa önce Elma Dergisi’nde yayınlanacağını biliyorsunuz. Söylentiler tamamen yeni, iddalı, daha ince bir tasarım ile şekillenmiş dört inçlik ekrandan öteye geçemedi. Elbette bu konuda atış serbest.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

2 YORUMLAR

  1. ince tasarım OK ama 4 inch hatasını apple ın yapacağına hiç mi hiç ihtimal vermiyorum. öteki çöp grubu telefonların papuç kadar telefon furyasına apple katılmaz, çöplerin izinden gitmez, kendi orjinalliğini bozmaz, nokta! büyük ekran isteyen gitsin çöplerden kullansın!

    • Cihaz boyutları fark edilebilecek şekilde değişmeden ekran boyutu değişirse sorun olmaz ama Apple’ın iPhone’un boyutlarını büyütebilmesi ihtimalini ben çoktan eledim. Cihazın boyutları büyüdüğünde belki ekrana daha çok şey sığıyor olabilir ama bundan daha önemlisi olan ergonomi, kullanım kolaylığı kayboluyor diye düşünüyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.