Yeni Mac Pro Nihayet

Screen-Shot-2012-06-12-at-7.05.03-PM

Profesyonellerin tercihi Mac Pro’nun yeni modelinin bu ay sonunda satışa sunulması bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl sonunda Tim Cook 2013’te Mac Pro için “Gerçekten harika bir şey” üzerinde çalıştıklarını ifade ettiğinden beri profesyonel kullanıcıların gözü yayınlanacak olan Mac Pro haberlerinde…

Tarih henüz kesinleşmemiş bile olsa en erken bu ay sonu olmak üzere çok yakın bir tarihte Mac Pro’yu tamamen yenilenmiş olarak görebileceğimize dair bir haber MacDailyNews sitesinde yayınlandı.

Site, daha önce güvenilir bilgi sağladığı iddia edilen bir kaynağının ulaştırdığı bilgilere göre;

“Apple, şirketin Mac Pro ürün grubunu bu ay içinde tamamen yenileyecek”

duyurusunu yayınladı. Mayıs, belki de Haziran ayları içinde satışa sunulabilecek ürün için en erken tarihin içinde bulunduğumuz Nisan ayı olması, forumlara bakılırsa profesyonel kullanıcı çevresinde sevinçle karşılandı. Geçtiğimiz Şubat ayında bir Fransız bilgisayar satıcısının da Mac Pro’nun ilkbaharda yenileneceğine dair benzer açıklaması olmuş ancak pek dikkate alınmamıştı. Konu ile ilgili Ocak ayının sonundan beri yaşanan gelişmeleri;

Mac Pro Avrupa’ya Veda EdiyorBahara yeni Mac Pro? ve Mac Pro’dan Avrupa’ya Erken Veda başlıklı yazılarda paylaşmıştık. Yani zamanlama ve haber oldukça akla yatkın geliyor.

Geçtiğimiz yıl Mac Pro küçük bir güncelleme geçirmişti. Bu yıl ise bilgisayarın içinde ve dışında ciddi bir bileşen iyileştirmesi ve tasarım değişikliği bekleniyor.

Kaynak: MacDailyNews

Tagged With: , , ,