13 İnç Retina Macbook Pro ve Yeni iMac Serisi Eylül – Ekim Aylarında Duyurulabilir

Retina ekranlı yeni nesil Macbook Pro’nun Haziran ayında duyurulmasından sonra, yeni tasarımın ve retina ekranın bir süre sonra 13 inç Macbook Pro’ya da geleceğini öngörmüş ve sizlerle paylaşmıştık. Bu düşüncemizi doğrulayan dedikodular birkaç hafta önce ilk kez gündeme geldi ve Apple’ın retina ekrana sahip 13 inç Macbook Pro modelini sonbaharda duyuracağı söylentisi ortalıkta dolaşmaya başladı.

Bugün iddialara bir yenisi daha eklendi. KGI security analisti Ming Chi Kuo, Apple’ın 2012 yılının ikinci yarısındaki ürün duyuru takvimiyle ilgili yaptığı tahminlerde, 13 İnç Retina Macbook Pro’ya da yer verdi. Kuo’ya göre Apple eylül ve ekim ayları arasında , 13 inç Retina Display Macbook Pro, yeni tasarım iPod Touch ve iPod Nano, iPhone 5, iPad Mini, güncellenmiş 21.5 ve 27 inç iMac’ler ve modifiye edilmiş Yeni iPad’i duyurabilir.

Apple’ın iki aylık zaman diliminde bu kadar fazla ürün duyurusu yapacağını düşünmesem de ne olacağını kestirmek zor. Eylül ayında gerçekleşecek bir etkinlikle yukarıda belirtilen duyuruların ve güncellemelerin büyük bir kısmının gerçekleşmesi mümkün. iOS6, Yeni nesil iPhone duyurusu, iPod Serisi güncellemesi, iPad Mini duyurusu için tek etkinlik yapılabilir. Bu durumda geriye sadece 13 inç Retina Macbook Pro ve iMac kalacak ki ekim ayı da bu ikiye ayrılabilir.

İddiaların sahibi analist Ming Chi Kuo’nun takvimi ise biraz farklı. Apple’ın 2012 yılının ikinci yarısında yapacağı güncelleme ve duyurular için Kuo’nun öngördüğü yol haritasi ise aşağıdaki grafikte yer alıyor.

Bakalım önümüzdeki günler neler getirecek?…

 

 

 

 

Tagged With: , , , , ,