Bloomberg: Apple Yeni Nesil iPhone Üretimine Başlıyor

-

Bloomberg, Apple’ın yeni nesil iPhone üretimine başlamak üzere olduğuna ilişkin bir haber yayınladı. Habere göre yeni nesil iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri Force Touch desteği ile üretilecek. Üretim haberi ne kadar doğru bilemiyoruz fakat Büyük Güncelleme: iPhone 6s başlıklı yazımızda yeni nesil iPhone modellerinde Force Touch teknolojisinin kullanılacağını duyurmuştuk.

Force Touch, ilk olarak Apple Watch ile kullanılmaya başlandı. Ardından Apple’ın Retina ekranlı MacBook Pro ve 12 inçlik MacBook modellerinin izleme dörtgenlerinde görüldü. Kullanıcının normal dokunuştan daha fazla bir güç ile dokunmasını, kademeli olarak algılayabilen bu teknoloji ile işletim sistemi veya uygulamaların arabirimlerinde yepyeni kullanım deneyimleri ve yeni birtakım komutlar seçebilmek mümkün hale geliyor.

Bloomberg’in haberine göre Apple üretime önümüzdeki ay başlayabilirmiş. Şimdiye kadarki tüm ‘S’ güncellemelerinde olduğu gibi cihaz tasarımında bir değişiklik bulunmayacağı tahmin edilse de ay başında ortaya çıkan farklı bazı raporlarda yeni iPhone’ların Force Touch teknolojisine gereken bileşenlerin eklenebilmesi ve kamera çıkıntısının ortadan kaldırılması için cihazın 0,15mm uzayacağı ve 0,2mm kalınlaşacağı söylentisini de hatırlatayım.

İlk paragrafta bağlantısını paylaştığım yazıda yeni nesil iPhone’ların 12MP arka kamera, yeni işlemci, daha yüksek çözünürlüklü ön kamera, Rose Gold renk seçeneği gibi yenilikler sunacağını yazmıştık. Son olarak Apple’ın iOS 9’da Force Touch desteğini de geliştirmeyi sürdürdüğünü ekleyerek noktalayalım.

Yeni iPhone modelleri ve iOS 9 önümüzdeki sonbaharda kullanıcılara sunulacak.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

1 YORUM

  1. Rose Gold abartılı olmazmı ?
    Renkler zevk meselesi tartışılmaz ama ben şuanki hali ile gold kullanıcısıyım bu hali fazlası ile tatmin ediyor bence rose gold yerine farklı renkler üzerinde çalışmalılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.