Ana SayfaGüncellemeiCloud için iWork Bileşenleri Güncellendi

iCloud için iWork Bileşenleri Güncellendi

Apple’ın Pages, Numbers ve Keynote’dan oluşan ofis paketi iWork’ün iCloud üzerinden çalışan sürümü güncellendi.

Geliştirilmiş birlikte çalışma özellikleri, yeni döküman seçenekleri ve daha fazla dosya depolama ile güncellenen pakete iCloud.com adresinden erişip Apple ID’nizi girdikten sonra ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

pages

Güncelleme ile birlikte üzerinde çalışılan dosyaların boyutları da 1GB’a kadar artırıldı. Her bir görsel boyutu da 10 MB olarak belirlendi. Daha önce üzerinde çalışılan dosya boyutu 200 MB iken görsel boyutu 5MB idi.

numbers

Her üç uygulamaya da 2D interaktif çizelgeler, çok daha fazla renk seçeneği ile birlikte eklendi. Pages uygulamasının dışa aktarabileceği dosya formatları arasına ePub eklendi. Numbers’a ise CSV dosya biçiminde dışa aktarma seçeneği geldi.

keynote

Yeni birlikte çalışma özelliği sayesinde Pages, Numbers veya Keynote Web uygulamalarında 100’den fazla kişi ile birlikte aynı dosya üzerinde eşzamanlı olarak çalışmak mümkün. iCloud için iWork paketi geçen yıl kullanıma açıldığında bu sayı 50 kullanıcı ile sınırlıydı.

Geçtiğimiz ay iCloud için iWork paketi tasarım olarak değişmiş ve yeni paylaşma seçeneklerine kavuşmuştu. Artık oldukça kararlı çalışmalarına rağmen Apple halen uygulamaları “Beta” olarak etiketlemeyi sürdürüyor. Eklenen yeni özellikleri destekleyen yeni iOS ve OS X uygulamalarının da yakın gelecekte geleceğine eminiz. iCloud için iWork paketinin geleceği hakkında asıl yenilikleri ise önümüzdeki Haziran ayının 2’sinde başlayacak olan WWDC 2014 etkinliğinde göreceğiz.

1 Yorum

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Semih
9 yıl önce

Icloud harika bir olay.

Son Yazılar