iCloud için iWork Bileşenleri Güncellendi

-

Apple’ın Pages, Numbers ve Keynote’dan oluşan ofis paketi iWork’ün iCloud üzerinden çalışan sürümü güncellendi.

Geliştirilmiş birlikte çalışma özellikleri, yeni döküman seçenekleri ve daha fazla dosya depolama ile güncellenen pakete iCloud.com adresinden erişip Apple ID’nizi girdikten sonra ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

pages

Güncelleme ile birlikte üzerinde çalışılan dosyaların boyutları da 1GB’a kadar artırıldı. Her bir görsel boyutu da 10 MB olarak belirlendi. Daha önce üzerinde çalışılan dosya boyutu 200 MB iken görsel boyutu 5MB idi.

numbers

Her üç uygulamaya da 2D interaktif çizelgeler, çok daha fazla renk seçeneği ile birlikte eklendi. Pages uygulamasının dışa aktarabileceği dosya formatları arasına ePub eklendi. Numbers’a ise CSV dosya biçiminde dışa aktarma seçeneği geldi.

keynote

Yeni birlikte çalışma özelliği sayesinde Pages, Numbers veya Keynote Web uygulamalarında 100’den fazla kişi ile birlikte aynı dosya üzerinde eşzamanlı olarak çalışmak mümkün. iCloud için iWork paketi geçen yıl kullanıma açıldığında bu sayı 50 kullanıcı ile sınırlıydı.

Geçtiğimiz ay iCloud için iWork paketi tasarım olarak değişmiş ve yeni paylaşma seçeneklerine kavuşmuştu. Artık oldukça kararlı çalışmalarına rağmen Apple halen uygulamaları “Beta” olarak etiketlemeyi sürdürüyor. Eklenen yeni özellikleri destekleyen yeni iOS ve OS X uygulamalarının da yakın gelecekte geleceğine eminiz. iCloud için iWork paketinin geleceği hakkında asıl yenilikleri ise önümüzdeki Haziran ayının 2’sinde başlayacak olan WWDC 2014 etkinliğinde göreceğiz.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.