iOS 7 iMessage Hatası

IMG_2345Bazı iOS 7 kullanıcılarının iMessage ile sorun yaşadığı biliniyor. Henüz başıma gelmedi ancak çevremden sorun yaşayanlar olduğunu gördüğüm için küçük bir bilgi paylaşımı yapmayı uygun buldum.

iMessage ile yaşanan sorun, yazılan mesajın teslim edilememesi. Gönderilmek istenen mesajın yanında küçük kırmızı bir ünlem işareti çıkıyor ve altında “Teslim Edilemedi” yazısı beliriyor.

Birkaç deneme ile bazen gönderildiği, bazen gönderilemediğine ilişkin duyumlar alıyoruz. The Wall Street Journal’ın yayınladığı bir yazıya göre Apple durumun farkında ve bir güncelleme ile sorunu gidermek için çalışmalara başlamış.

Forumlarda yaptığım araştırma ile bu sorunun kullanıcılar tarafından farklı bir yöntem ile çözüldüğünü gördüm. Sorun can sıkıcı bir halde ise izlenmesi gereken işlem sırası şöyle;

1- Ayarlar / Mesajlar bölümüne girip iMessage’ı kapatın.

2- Ayarlar / Genel / Sıfırla seçeneği ile ağ ayarlarınızı sıfırlayın.

3- Ayarlar / Mesajlar bölümüne geri dönüp iMessage’ı tekrar açın.

İşlem oldukça basit ancak etkili. Elbette bu seçenek ile bağlı bulunduğunuz kablosuz ağ ayarlarının kaybolacağını, ağa tekrar bağlanabilmek için yeniden Wi-Fi şifresi girmeniz gerektiğini unutmayın. Apple’ın iOS 7.0.3 versiyonunu şirket bünyesinde test ettiği biliniyor. Bazı kaynaklara göre en geç bir hafta içinde 7.0.3 bu mesaj hatası dahil birkaç hatayı gidermek üzere kullanıcılara sunulmuş olacak.

Tagged With: , , , ,