iPad Air ve iPad Mini

-


iPad Air

Az önce sona eren etkinlikte, iPad’ler de güncellendi fakat ilginç olan ise; hafifliğine, inceliğine atıfta bulunarak adı değiştirilen iPad artık iPad Air. Zaten Apple.com/iPad sayfasına girerseniz şu motto ile karşılaşacaksınız.

”Does even more. Weighs even less.”  

Tam olarak Türkçesi karışık olsa da, bir önceki jenerasyon iPad’e atıfta bulunuyor. Yani;

Daha fazlasını yapıyor. Üstelik daha hafif.”

heroBeklendiği gibi, A7 işlemci ile gelen (ben A7X bekliyordum.) iPad Air, neredeyse iPhone 5S’in bütün özelliklerine sahip. M7 Motion işlemci, 10 saate kadar kullanabilme süresi ve iPad Mini tasarımıyla 1 kasımda satışa sunulacak fakat bu ülkelerin içerisinde ülkemiz maalesef yok.

Fiyatı ise; $499’dan başlıyor. Belirtmek isterim ki; iPad’te beklediğim kesinlikle parmak izi sensörü idi. Apple, bu özelliği şimdilik sadece iPhone 5S’te kullanmaya karar vermiş. Açıkcası ben sensörü bekleyenlerdendim. Bu arada iPad 2’nin hala $299 etiketiyle satışta olduğunu, bilmenizi isterim.

best_design_2x

 

 

 

iPad mini

iPad mini’nin ilk jenerasyonunda eksik ne varsa bu jenerasyonda tamamlanmış. Retina ekranlı, M7 çipli A7 işlemcisi ile donatılan iPad Mini, işte şimdi alınır dedirtecek kadar iddalı.  Apple.com/iPad-mini sayfasında sizi ”Small Wonder” yani küçük harika mottosu ile karşılıyor. Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim; tam beklediğim gibi dediğim bir iPad Mini olmuş. (Parmak izi sensörü hariç.)

overview_hero_2x

 

$399 fiyatı ile bir önceki jenerasyonun fiyatı ile aynı olan 2.jenerasyon iPad Mini ise kasım ayı içerisinde satışa sunulmuş olacak. Bu arada ilk jenerasyon iPad mini $299 etiket ile satılmaya devam edecek.

 

NOT: 9T05Mac’ten tanıdığınız Scott Buscemi’den aldığım yanıta göre; iPad’ler Slo-Mo video çekemiyorlar.

Screen Shot 2013-10-23 at 13.40.46

Mehmet Terziler
facebook.com/mehmeterziler / twitter.com/mehmetterziler

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.