iPhone 6’ya Yeterince Ekran Üretebilmek İçin Üreticiler Tam Gaz Çalışıyor

IMG_3188.JPG Reuters‘ın haberine göre Apple’ın üretim ortakları iPhone 6 için yeterince ekran paneli üretebilmek için adeta çırpınıyor. Üretim sıkıntısının baş göstermesinin nedeni Apple’ın LCD aydınlatma katmanının yeniden tasarlanmasını istediği için üretimin 2 ay geç başlaması.

Farklı iki kaynaktan gelen bilgilere göre ekranların üretimi, LCD ekranın aydınlatılmasını sağlayan parçanın yeniden tasarlanması gerektiği için planlanan zamanın gerisine düşmesine, Haziran ve Temmuz arasına kadar bekletilmesine sebebiyet verdi. Bir kaynak Apple’ın en ince telefonu amaçladığından dolayı 5.5 inçlik modelden önce üretime girecek 4.7 inçlik model için başlangıçta çift katman aydınlatma yerine tek katman aydınlatma kullanmak istediğini belirtti.

Apple’ın, LCD’de kullanılmak üzere yeniden tasarlanan bu tek katman aydınlatmayı görünce reddettiği ve tekrar ikinci aydınlatma katmanını LCD’ye eklemesinin üretimi geciktirdiği belirtiliyor. Üreticilerde çabuk davranarak cihazın tanıtılmasına kadar kaybolan zamanı geri kazanmaya çalışıyorlar. Şu an iPhone’larda bulunan ekranlar gün ışığında görmeyi kolaylaştırmak için iki aydınlatma katmanına sahip. Geçen ayda gelen bilgiler firmanın ekranlarda tek aydınlatma katmanı kullanmak istemesinin üretim sürecini geciktireceği söyleniyordu. Umalım ki, bu gecikme cihazın bulunabilirliğini etkilemesin.

Apple, yeni iPhone’u, 9 Eylül’de düzenleyeceği bir etkinlikte tanıtacak.

Tagged With: , , , , , , , ,