MacBook Air Güncellendi!

-

 

Harika bir WWDC etkinliği daha geride kaldı. Dört gözle beklenen yeni işletim sistemleri iOS 7 ve MacOS 10.9 Mavericks tanıtıldı. Macbook Air güncellendi. Şüphesiz en büyük yıldız ise MacPro’ydu. Bu yazıda size yenilenen MacBook Air hakkında detaylar vereceğim.

Intel Haswell işlemcilerini piyasaya sürmesinden sonra 2013 Mac bilgisayarlarında kullanılmasına kesin gözle bakılıyordu. Nitekim bu düşünceler gerçekleşti ve Haswell işlemciler,  yeni MacBook Air ürünlerine güç vereceği kesinleşti. Haswell işlemcilerinin en büyük özelliği ise; güç tüketimini %50 azaltarak batarya süresini arttırmasıydı.

 

Ekran Resmi 2013-06-10 22.58.39

Yukarıdaki görsele göre; 11 inch’lik MacBook Air’ın batarya süresi 5 saatten 9 saate yükselirken, 13 inch’lik modelin ise 7 saatten 12 saate yükseliyor.  Bununla birlikte batarya süresine  olumlu etki eden bir diğer özellik ise;  içindeki grafik kartının daha enerji dostu olması. Intel HD 5000 yongasını kullanan bu çip ile daha hızlı web deneyimi yaşayacak, ve yeni işletim sistemi ”Mavericks” ile her şeyi akıcı bir şekilde kullanacaksınız.

Ekran Resmi 2013-06-10 23.11.50

Diğer özelliklere geçecek olursak, MacBook Air’da güncellenen diğer bir özellik ise WI-FI. 802.11ac desteğine kavuşan Yeni MacBook Air, önceki serilere göre tam olarak 3 kat daha hızlı WI-FI deneneyimi sunuyor. Bu sırada yenilenen ve bu baz istasyonuna sahip iki ürün daha var. Time Capsule ve AirPort Extreme. Unutmadan; 11 inchlik model $999, 13 inchlik model ise  $1099’dan satışa bugün çıkacak.

Ekran Resmi 2013-06-10 23.23.45

Benim düşünceme göre; işlemci öncelikli olmak üzere; tasarımda yenilik veya değişiklik yapılmadan, sadece donanımsal olarak yapılan bir güncelleme oldu. Zaten Macbook Air yeterince harika bir tasarıma sahipken, daha fazlasını beklemek abes ile iştigal olurdu.

Mehmet Terziler
facebook.com/mehmeterziler / twitter.com/mehmetterziler

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

Önceki İçerikApple iOS 7’yi tanıttı
Sonraki İçerikYeni Mac Pro

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.