MacBook Pro için Retina Ekran

Pek çok Apple takipçisini mutlu edeceğine inandığım bir söylenti dolaşıyor. DigiTimes’ın kaynaklarına göre Apple, yeni MacBook Pro sistemleri Retina Ekran ile satışa sunacak. Ultra yüksek çözünürlüklü MacBook Pro’lar en erken 2012’nin ikinci çeğreğinde satışa sunulabilirmiş.

Edinilen son bilgiler, ekranların 2880 x 1800 piksel çönürlüğe sahip olacağını ve muhtemelen bahsedilen çözünürlüğün şu anda 1440×900 çözünürlük sunan 15″ MacBook Pro ile geleceği yönünde…

Daha önceleri de Apple’ın yüksek çözünürlüklü ekranlar üzerinde çalıştığı biliniyordu ancak bu kadar erken beklenmiyordu.

Intel’in yeni gelen Ivy Bridge işlemcilerinin 4096 x 4096 çözünürlüğe kadar desteklediği biliniyor. Apple’ın yüksek çözünürlük için Lion işletim sistemine “HiDPI” modu eklediği de düşünüldüğünde zamanlama uygun gibi görünüyor.

Ayrıca Apple yüksek çözünürlüklü ekranlar hazırlayan tek firma değil. Microsoft da Windows 8 ile yüksek çözünürlüklü monitörlere destek vermeye hazırlanıyor.

Son olarak yüksek çözünürlüklü ekran dedikodusunun da eklenmesiyle halihazırda var olan “Tamamen yeni MacBook Pro” söylentileri de alevlenmiş oldu.

Tagged With: , ,