Mini iPad mi geliyor?

-

Apple’a en yakın kaynaklardan Digitimes, “iPad Mini” olarak adlandırılan 7.85-inçlik ekrana sahip bir iPad piyasaya sürmeye hazırlandigini duyurdu. Digitimes yeni raporunda benzer iddialarda ve cihaz için Apple’ın tedarik zincirini oluşturan şirketleri özetleyen Tayvanlı gazeteyi işaret ediyor.

Rapora göre, Apple bu proje için ana ortağı Foxconn’a giderek cihaz için Assember dili olarak Pegatron kullanacak.

Ekran için raporda LG Display AU Optronics kullanacak. LG’nin bu işte çalışma yükü %70-75 iddia ediliyor. Apple’a patent anlaşmazlığı yapan Samsung bu üretimde devre dışı olacakmış.

Bence Apple etkinlik tarihi bu kadar yaklaşmış iken Mini bir iPad çıkartma olanağının düşük olduğunu düşünüyorum. Steve Jobs’ın izinden giderek iPad boyutunda da bir değişiklik yapmaya bilirler.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

2 YORUMLAR

  1. steve jobsun apple a 97 deki dönüşüyle birlikte ürünlerindeki çeşitlilik azaltılarak optimum düzeye getirilmiş, kullanıcıların seçim yapması kolaylaştırılmış ve bugüne kadar öyle devam etmiştir. jobsun ve dolayısıyla apple ın felsefesi sadeliktir, karmaşıklıktan uzak olmaktır.
    apple dışındaki telefon ve bilgisayarlarda çok fazla çeşit vardır. kullanıcının kafasını karıştırıp seçim yapmasını zorlaştırmaktadır.
    apple ise bu kararından 15 sene önce vazgeçmiş ve yoluna karmaşıklıktan uzak olma felsefesiyle devam etmiştir.
    dolayısıyla mini-ipad, eco-iphone türünden gereksiz hamleler yapmak bu felsefesine aykırıdır. Apple gibi çağının daima ilerisinde seyreden bir şirket bu tip kararlar verecek olsaydı piyasadaki çöp ürünler türemeden bu kararları onlardan önce alırdı. Aksi olursa onları taklit etmiş olur ki o zaman apple, apple olmaktan çıkar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.