Nokia: “Taklit En İyi İltifat Şeklidir”

-

Dün akşam gerçekleşen Apple basın etkinliğinin ardından, diğer firmalardan ilk yorumlar gelmeye başladı. Bu firmalardan biri de yakın bir süre önce Microsoft tarafından satın alınan ünlü cep telefonu üreticisi Nokia oldu. Ünlü firma, İngiltere Twitter hesabından manidar bir gönderme yaparak bu yeni ürünler hakkındaki görüşünü bildirdi. Nokia’dan gelen tek cümlelik açıklama: “Taklit en iyi iltifat şeklidir”  oldu.

Açıklama Nokia‘nın resmi Twitter sayfası (@nokia_uk) üzerinden TSİ,  21:00 civarlarında yapıldı. Açıklama ile birlikte bir adette görsel paylaşıldı. Anlaşılan Nokia çoktan buna hazırlıklıymış.

Resmini aşağıda paylaştığımız açıklamada “Teşekkürler #Apple” ve “Taklit en iyi iltifat şeklidir.” cümlelerine yer verildi.

Birçok kullanıcı da Nokia‘ya hak vererek, Apple’ın iPhone 5C için kullandığı renk seçeneklerinin Nokia’dan alıntı yapıldığını düşündüklerini bildirdi.

BT0XKN1CUAArIgd

Aybars Arda
Aybars Ardahttp://b0mberst0re.blogspot.com
iPhone, iPod ve iPad teknolojileriyle uğraşmayı seven ademoğlu.. twitter.com/aybars_arda l aybarsarda@gmail.com

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

10 YORUMLAR

 1. Mercedes’de FIAT’ı taklit ediyor onunda böyle renkli arabaları var mercedes’in de :) Züğürt tesellisi :)

  Herşeyi adım adım yaparak, ticari bir strateji uzmanı olan apple firmasının başarısını kabullenemeyen amatörler ancak kendilerini kandırsınlar.

  Nokia yıllarca milleti kazıklarken bu günlerinin hesabını yapamadığı için neden satıldığının sevabını versin önce…

 2. Jobs zaten evvelinde söylemişti, ““Picasso şöyle der: “İyi sanatçılar kopyalar, büyük sanatçılar çalar”. Büyük fikirleri çalmak için her zaman arsız olduk… ” diye… Nokia’nın incelikli göndermesi çok güzel olmuş, zaten bundan sonra Apple’dan pek bir yenilik göremeyecek gibiyiz. Artık önümüzdeki iltifatlara bakacağız….

 3. Apple tutucudur, karşı çıkar, inkar eder, sonra da ben yarattım diye ortaya atlar. Apple klasiği. Şimdi Apple’dan 6 inç iPhone bekliyoruz.

 4. jobs dan sonra kabul etmek lazım ki apple yenilikler konusunda biraz tırmalıyor büyük ekran iphone çıkarsa hem apple ı savunanlar hemde çalışanları bence taklit olayını kabullenmeliler evet apple çok kaliteli bir telefon ama yazılım konusunda çok geride kaldı iphone kullananlar senede bir kez güncelleme alıyor ama android öylemi her akşam telefonu yeni baştan değiştirebiliyorsun apple zamanında çok taklit edildi ama şimdi maalesef o renkli iphone ları çıkarmayacaktı …sonuç maalesef bu

 5. iphone nin alt sınıflara hitap eden telefon üretmesi firmanın küresel pazardaki imajına ciddi bir darbe vuracağinı düşünüyorum. bence yanlış bir strateji izleniyor. jobs un kemikleri sızlamasa iyi :)

 6. Ama bura da unutulan bir şey var Apple renkli ürünleri Nokia’dan çok daha önce üretiyordu. Sadece iPhone ve ipad de yoktu. Hatırlarsanız eski iMac ler, iPod touchlar ve iPod shuflelar hepsi rengarenk üretildiler. İphone renkli yapılınca neden bunlar hatırlanmadı da Nokia nın lumiası akla geliyor ki. Sanki dünyada renkli ürün üretimini
  Lk Nokia yaptı ve Apple da onu taklit ediyormuş gibi bir intiba oluşturulacak Nokia kendi ezikliğini gidermeye çalışıyor. Başka birşey değil.

 7. Nokia, İphone touch’lardan çalmış olacak ki bu işi taklit olarak görüyor.

  @ilkan arkadaşımız İOS yazılımını eleştirmiş. İOS ile android kıyaslamak yazılım dünyasına hakaret olur. Ben iphone 5 ve S3 kullanıyorum. Tarafsız olarak söylüyorum İphone 5 ile s3 arasında uçurum var. Yılda bir kere güncelleme yapmak demek, sorun yok demektir. adroid vs hergün güncelleme yaparak hata düzenlemesi yapıyor ve bu hata düzenlemeleri hiç bitmiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.